Arhīvs

Latvijas filma Maskavas filmu festivāla dokumentālo filmu konkursa programmā

Vides Filmu Studijā šogad uzņemtā filma Ramins iekļauta 33.Maskavas starptautiskā filmu festivāla dokumentālo filmu konkursa programmā.

Šogad pirmo reizi ir izveidota atsevišķa konkursa programma dokumentālajām filmām, kurā Latvijas, Gruzijas, Lietuvas kopražojuma filma Ramins ir viena no septiņām, kas sacentīsies par festivāla galveno godalgu Svētā Jura statuju.
 
Filmas galvenais varonis ir leģendārais gruzīnu brīvās cīņas veterāns Ramins Lomsadze, kurš reiz pieveica septiņus pretiniekus 55 sekundēs. Patlaban Raminam ir 75 gadi, un viņš ir nobriedis cīņai ar savu pēdējo un visgrūtāk pieveicamo pretinieku – Vientulību. Viņš dodas ceļojumā cauri Gruzijai uz attālu kalnu ciematu cerībā atrast meiteni, kuru viņš iemīlēja un pazaudēja pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem.
 
33.Maskavas Starptautiskā filmu festivāla dokumentālo filmu konkursa programmā filmas Ramins režisors Audrius Stonis mērosies spēkiem ar tādiem pasaules klases režisoriem kā Verners Hercogs (Krievijas/Vācijas kopražojuma filma Laimīgie ļaudis: gads taigā), Filips Remunda un Vits Klusaks (Čehu miers). Konkursa filmas pārstāv Austriju, Vāciju, Latviju, Čehiju, Lielbritāniju, Franciju, ASV un Indiju.
 
Festivāla dokumentālo filmu žūriju vadīs ASV kinorežisoru ģildes priekšsēdētājs Maikls Apteds (Michael Apted). Viņam piebiedrosies Latvijas dokumentālistiem labi pazīstamais dāņu dokumentālo filmu kritiķis un pasniedzējs Tue Stēns Millers (Tue Steen Müller) un krievu režisors Aleksandrs Gutmans. 
Paralēli konkursa programmai skatītājiem tiks piedāvāta arī ārpuskonkursa dokumentālo filmu skate Brīvā doma. Tajā iekļautas filmas, kas guvušas plašu ievērību pasaules nozīmīgākajos dokumentālo filmu festivālos.  
 
Festivāls Maskavā norisināsies no 23. jūnija līdz 2. jūlijam, bet filmas Ramins Latvijas un Lietuvas pirmizrādes plānotas septembrī.
 
Filma Ramins ir pirmais Latvijas un Gruzijas kopražojuma projekts. Tā ir arī pirmā filma, kas tapusi, producentam Uldim Cekulim sadarbojoties ar talantīgo lietuviešu režisoru Audriusu Stoni (Audrius Stonys). Ideja par Gruzijas tradīcijām veltītu filmu radās jau pirms sešiem gadiem, kad Nacionālā kinocentra un producentu delegācija viesojās Tbilisi.
 
Filma uzņemta ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Gruzijas Kinocentra, kā arī Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Gruzijas televīziju atbalstu.
 

                Ramin

28/06/2011