Arhīvs

Latvijas dokumentālās filmas turpina gūt atzinību

Režisores Ritas Brokas filma M Ferma ir atzīta par labāko Eiropas neatkarīgo dokumentālo filmu festivālā (ÉCU The European Independent Film Festival), kas no 30 marta līdz 1. aprīlim norisinājās Parīzē.

Filma ir uzņemta 2010. gadā un Latvijā pirmizrādi piedzīvoja pērnā gada maijā.

M Ferma ir stāsts par jaunu sievieti Vinetu, kura dzīvo ciematā, kur dzīve rāmi rit savu gaitu – gandrīz kā pasakā – draudzīgi kaimiņi, droša vide bērniem. Bet aiz ārējas labklājības notiek asins stindzinoši noziegumi. Filmas varone Vineta ir to epicentrā. Viņa piedzīvo tuvo cilvēku nodevību, kaislības un ierēdņu visatļautību.
 
Dalība šajā festivālā filmai bija arī starptautiskā pirmizrāde.
Filma uzņemta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 
Savukārt jau kārtējo atzinību savam trofeju plauktam var pievienot R. Rubīna filma Kā tev klājas, Rūdolf Ming? (Jura Podnieka studija), kura ieguvusi sudraba godalgu Kairas (Ēģipte) Starptautiskajā bērnu filmu festivālā (Cairo International Film Festival for Children), kas norisinājās laikā no 23. līdz 30. martam.
 
Šī filma stāsta par padsmitnieku Rūdolfu no Talsiem, kura lielākā aizraušanās ir kino. Viņš uz papīra strēmelēm zīmē šausmu filmas un trillerus, pats šīs filmas demonstrējot apskaņo ar balsi, emocionāli runādams varoņu tekstus dažādās balsīs. Reizēm Rūdolfs spēlē klavieres, izgudro paštaisītas lamatas un cep picu. Reiz Rūdolfs piekrita mācītāja ierosinājumam jaunās baznīcas atklāšanai uzzīmēt filmu par Bībeles sižetiem…
 
Filma uzņemta ar Nacionālā kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 

 
                                         M Ferma 
 

05/04/2012