Arhīvs

Latvijas animācijas filmas Štutgartes filmu festivālā

No 3. līdz 8.maijam Vācijā norisinās 18. Štutgartes Starptautiskais Animācijas festivāls. Festivāla konkursa programmā Tricks for Kids iekļautas divas Latvijas animācijas filmas – Edmunda Jansona animācijas filma Kā Lupatiņi mazgājās (studija Atom Art) un režisora Ēvalda Lāča filma Ledus Pavēlnieks (Animācijas Brigāde).

Paralēli konkursa programmai festivāls piedāvā noskatīties arī ievērojamu autoru filmu izlases, kā arī apmeklēt filmu studiju un skolu prezentācijas, dažādus seminārus un lekcijas. Programmā Best of Animation, kurā tiek demonstrētas pēdējās desmitgades nozīmīgākās un interesantākās animācijas filmas, iekļauta Vladimira Leščova filma Zuduši sniegā, kas tapusi studijā Jet Media!

Savukārt filmu studiju programmas ietvaros festivāla apmeklētājiem tiek piedāvāta studijā RIJA tapušo filmu retrospekcija. Tajā iekļauta gan Jurģa Krāsona animācijas filma Norīt krupi, kas savu starptautisko pirmizrādi 2010. gadā piedzīvoja Kannu Filmu Festivālā, gan arī agrāk tapušās filmās – Vladimira Leščova filma Bezmiegs, Signes Baumanes Veterinārārsts, Reiņa Kalnaeļļa Kad āboli ripo un citas. Studija iepazīstinās arī ar jaunāko studijas projektu – pilnmetrāžas filmu Lote un Mēness akmens noslēpums, kas top sadarbībā ar Igaunijas studiju Eesti Joonisfilm un skatītājus Latvijā sasniegs jau šoruden.
Studijas RIJA vadītājs Vilnis Kalnaellis piedalās arī Štutgartes Starptautiskā Animācijas festivāla žūrijas darbā.
  

05/05/2011