Arhīvs

Latvijas animācija pārņem Korfu salu

Šajās dienās Grieķijas salā Korfu jau sesto reizi notiek animācijas festivāls “Be There!”, šogad tajā īpaša vieta ierādīta animācijas filmām no Latvijas. Latvijas fokusa programmā iekļautas 9 pēdējos gados tapušas animācijas filmas, savukārt režisoram Vladimiram Leščovam veltīta retrospektīvā programma.

Latvijas fokusa programmā iekļautas starptautiskos festivālos izrādītas un apbalvotas īsmetrāžas animācijas filmas: “Awesome Beetle’s Colors” (rež. Indra Sproģe), “Meža sargi” (rež. Māris Brinkmanis), “Starptautiskā Tēva diena” un “Roņu sala” (rež. Edmunds Jansons), “Mīnotaurs” un “Robota vīruss” (rež. Kārlis Vītols), “Seja” (rež. Jurģis Krāsons), “Prioritātes” (rež. Gints Zilbalodis) un “Laiks iet” (rež. Ivo Briedis). Kārļa Vītola animācijas filma “Mīnotaurs”, kas stāsta par mazo Mīnotauru, kas meklē rotaļu biedrus, kamēr tētis ir darbā, iekļauta arī festivāla īsfilmu konkursa programmā.

Savukārt Vladimira Ļeščova retrospektīvajā programmā tiks rādītas animācijas filmas “Vēstule”, “Vectēva medus”, “Bezmiegs”, “Zuduši sniegā”, “Spārni un airi”, “Villa Antropoff”, “Lietus dienas” un “Gaidot Jauno gadu”. Vladimirs Leščovs ir arī viens no festivāla žūrijas dalībniekiem. Plānots, ka režisors interesentiem vadīs arī meistarklasi.

Korfu animācijas festivāls norisināsies no 29. marta līdz 2. aprīlim.

Vairāk par festivālu šeit.

 

31.03.2017

 

31/03/2017