Arhīvs

Latvijas animācija – no Anesī tālāk pasaulē

Šoruden divas Latvijas animācijas filmas, kas vasarā pabija animācijas festivāla Anesī konkursa programmā, turpina ceļu pa prestižiem festivāliem. Indras Sproģes animācijas filma “Awesome Beetle’s Colors” (“Joka pēc alfabēts” angļu versija) Anesī festivālā saņēma “Commissioned Films” žūrijas balvu, savukārt galvenajai konkursa skatei bija atlasīta Vladimira Leščova filma “Gaidot Jauno gadu”, kura jau 6. septembrī sāk sacensību par galveno balvu Šveices festivālā “Fantoche”.

Vladimira Leščova filma Gaidot Jauno gadu ir iekļauta Šveices animācijas filmu festivāla Fantoche Starptautiskā konkursa programmā. Festivāls Fantoche notiek jau 14. reizi, un sešu dienu laikā (6.-11. septembris) sola demonstrēt inovatīvu animāciju no visas pasaules.

No 20. līdz 25. septembrim Bristolē notiks īsfilmu un animācijas festivāls Encounters, Vladimira Leščova filma iekļauta programmā Moving Pictures, kuras vadmotīvu festivāla rīkotāji apraksta šādi: “Sāpes un laime bieži vien ir savstarpēji saistītas. Dažādas emocijas tiek rādītas stāstos par mīlestību, zaudējumu, draudzību un ziedošanos”.

Septembra beigās Gaidot Jauno gadu izrādīs arī otrpus okeānam, Kanādā notiekošajā starptautiskajā animācijas filmu festivālā Otavā. Vladimira Leščova animācijas filma kopā ar vēl 103 citām īsfilmām iekļauta īsfilmu konkursa programmā, kurai bija pieteikts vairāk nekā 2300 filmu. Šogad festivāls svin jau 40 gadu jubileju un vēl arvien sola pārsteigt ar modernu, izdomas bagātu, jautru un provokatīvu animāciju.

Savukārt Indras Sproģes animācijas filma Awesome Beetle’s Colors septembrī dosies pie Kannu īsfilmu festivāla skatītājiem. Laika gaitā šis īsfilmu festivāls kļuvis tik populārs, ka 2015. gadā bijis spiests pārcelties uz Nicu. Arī šogad tas notiks Nicas kinoteātrī Pathé Masséna, un Indras Sproģes filma ir viena no vairāk nekā simt īsfilmām, ko būs iespējams noskatīties četru festivāla dienu laikā.

Angļu valodā iedziedāto animācijas filmu Awesome Beetle’s Colors oktobra sākumā novērtēt varēs arī angļu publika – tā iekļauta starp 144 īsfilmām, ko 5. līdz 16. oktobrim izrādīs Londonas BFI London Film Festival. Šogad Latviju šajā festivālā pārstāvēs vēl tikai Vitālija Manska jaunā dokumentālā filma Radinieki.

 

Vairāk informācijas:
Agnese Zapāne,
NKC vecākā referente
Latvijas filmu popularizēšanā ārvalstīs,
agnese.zapane@nfc.gov.lv,
67358866, 26549754

6.09.2016.

06/09/2016