Arhīvs

Latvijas animācija fokusā Bristolē

Anglijas pilsētā Bristolē 25. septembrī sākas festivāls “Encounters” – viens no zīmīgākajiem īsfilmu, animācijas un kustīgā attēla notikumiem pasaulē. Pateicoties aktīvai latviešu animācijas dalībai starptautiski nozīmīgos notikumos un svinot valsts simtgadi, Latvija ir izvēlēta par vienu no šāgada festivāla Nacionālā fokusa valstīm.

 

Encounters ir vissenākais īsfilmu festivāls Lielbritānijā, nozīmīgs posms filmu ceļā uz pasaulē prestižākajām īsfilmu balvām, to skaitā ASV Kinoakadēmijas balvu, BAFTA un Eiropas Kinoakadēmijas balvu. Festivāla Encounters mērķis ir akcentēt īsfilmu nozīmi kinovalodas attīstībā, festivāls specializējas plaša profila filmās līdz 30 minūtēm, programmā iekļaujot gan spēlfilmas, gan dokumentālās filmas, mūzikas video, animāciju un eksperimentālo kino. Dalība festivālā Encounters veiksmes gadījumā nodrošina filmu izrādīšanu, kopprojektus un pārdošanu visur pasaulē.

Nacionālā fokusa ietvaros festivālā piedalīsies vairāku šobrīd aktīvu latviešu animācijas režisoru filmas, kā arī divas izlases, kas veidotas no latviešu animācijas vēsturiskās un mūsdienu klasikas.

Starptautiskajā animācijas konkursā šogad piedalās Indras Sproģes filma Ievads epilogam, festivāla programmās tiks izrādītas vairākas režisoru Edmunda Jansona un Anetes Meleces filmas. 29. septembrī festivāla centrālajā norises vietā, filmu un mediju centrā Watershed tiks izrādīta latviešu animācijas retrospektīva divās 90 minūšu programmās Breakout un Pursuit of Happiness. Programmu kuratore festivālam Encounters ir Ieva Viese-Vigula (sadarbībā ar Uldi Mākuli un Annu Začu).

Šī ir jau otrā nozīmīgā starptautiskā Latvijas animācijas skate pēc septembra sākumā notikušā festivāla Fantoche Šveicē.

Festivāla vietne – ŠEIT.

 

Informāciju sagatavoja
Latvijas Animācijas asociācija

 

25.09.2018.

 

 

26/09/2018