Arhīvs

Latvijas animācija Anesī festivālā

15. jūnijā Francijas pilsētā Anesī sākas gada nozīmīgākais animācijas pasaules notikums – starptautiskais animācijas filmu festivāls, un šogad Latvijai tajā ir būtiska vieta, jo Edmunda Jansona īsfilma “Roņu sala” iekļauta festivāla konkursa skatē.

Anesī starptautiskā animācijas filmu festivāla konkursa skati šogad veido 52 īsfilmas, kas atlasītas no 2600 pieteiktajiem darbiem. Edmunda Jansona īsfilma Roņu sala (6 minūtes), kas tapusi studijā Atom Art (producente Sabīne Andersone), ir melnbalta zīmētā animācija par kāda fotogrāfa un viņa kameras ekstrēmajiem piedzīvojumiem roņu mednieku apdzīvotā sniega klajumā; filma radoši izmanto animācijas izteiksmes līdzekļus un ļauj pārkāpt robežas, ko diktē priekšmetu pasaules loģika.

Anesī starptautisko festivālu ik gadus apmeklē vairāk nekā 7000 kinoindustrijas profesionāļu no visas pasaules, jo nozīmīga pasākuma sastāvdaļa ir MIFA – filmu tirgus, kas sākas 17. jūnijā un šogad svin savas pastāvēšanas 30. gadadienu. Šogad filmu tirgū pārstāvētas 73 pasaules valstis; Latvijas stends tapis, pateicoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstam, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Latvijas stenda dizainu veidojis mākslinieks un animācijas filmu režisors Egils Mednis, noformējumam izmantojot motīvus no Edmunda Jansona filmas Roņu sala, taču stendā pārstāvēta visa Latvijas animācija – Nacionālais Kino centrs sagatavojis informāciju par astoņām filmu studijām. Uz Franciju dodas arī vairāki animācijas režisori un producenti no Latvijas, savs stends Anesī filmu tirgū jau tradicionāli ir studijai Rija.

Anesī starptautiskais animācijas filmu festivāls noslēdzas 20. jūnijā.

 

15/06/2015