Arhīvs

Latvijā un Dienvidkorejā pirmizrāde filmai par Martinu Dukuru

Ziemas olimpisko spēļu priekšvakarā Latvijas Televīzija ceturtdien, 1. februārī, demonstrēs Korejas dokumentālo filmu  “Ledus trases sapņi” par Latvijas olimpieti Martinu Dukuru un viņa sīvāko pretinieku Dienvidkorejas skeletonistu Sungbin Juņu. Filmas veidošanā piedalījusies arī Latvijas producentu kompānija “Avantis Promo”.

Skeletons ir viens no centrālajiem un intrigām bagātākajiem ziemas sporta veidiem Dienvidkorejā un Latvijā. Dokumentālais stāsts sniegs pārskatu par abu valstu skeletona pasaules plusiem un mīnusiem, piedāvājot iespējamās prognozes par skeletonistu sasniegumiem šāgada olimpiskajās spēlēs. Filma Ledus trases sapņi iezīmēs ziemas sporta veidu īpatnības Latvijā, parādot tās no korejiešu skatpunkta.

Filma  Ledus trases sapņi  ir  viena no 3 filmu cikla sērijām Latvijas–Korejas kopprojektā, ko īsteno Korejas kompānija Upright Media un TV Chosun sadarbibā ar Latvijas Televīziju un Latvijas producentu kompāniju Avantis Promo. Korejas TV pārstāvji devās uz Latviju, lai iepazītos ar mūsu valsts sportistiem, izzinātu ziemas sporta veidu īpatnības Latvijā, sevišķu vērību pievēršot mūsu skeletonista Martina Dukura sasniegumiem lielajā sporta arēnā un salīdzinot tos ar viņa sīvā pretinieka, Dienvidkorejas skeletonista Sungbina Juņa ievērojamajiem panākumiem. Korejas filmas režisors ir Kims Kjongils, scenārija autore – Džiun Lī.

Dienvidkorejā filma Ledus trases sapņi tiks izrādīta kanālā TV Chosun tieši pirms galvenajām olimpiskajām cīņām skeletonā – 15. februārī –, un tai tiek prognozēta vairākus miljonus liela auditorija.

Latvijā filma piedzīvos pirmizrādi jau ceturtdien, 1. februārī, LTV1 ēterā 19:00.

Filmas producents ir Čisoks Lims (Koreja, Upright Media), kopproducente – Ilona Bičevska (Latvija, Avantis Promo) . Projekta galvenais atbalstītājs ir  Dienvidkorejas radošā aģentūra KOCCA (Korea Creative Content Agency). Filmas translāciju Latvijā piedāvā Garmin.

Filmas tīzeris ŠEIT.
Publicitātes foto autors – Ilmārs Znotiņš

23. ziemas olimpiskās spēles norisināsies Dienvidkorejas kalnu kūrortā Phjončanā no 9. līdz 25. februārim. Uz tām dosies arī sporta žurnālisti un komentētāji no Latvijas Televīzijas, lai sekotu līdzi mūsu sportistu gaitām.

 

Papildinformācija:

Ilona Bičevska
Mob. 29495959
E-pasts: ilona@avantis.lv

 

01/02/2018