Arhīvs

Latvijā sāk filmēt spēlfilmu “Vientuļā sala”

Stacijā Šķirotava un tās apkaimē sākusies pilnmetrāžas spēlfilmas Vientuļā sala epizožu filmēšana. Vientuļā sala ir viena no četrām šogad Nacionālā Kino Centra atbalstītajām jaunajām spēlfilmām un ir apjomīgs trīs valstu Igaunijas, Baltkrievijas un Latvijas kopražojums.

Filmu no Latvijas puses producē Studija F.O.R.M.A. sadarbībā ar Igaunijas filmu studiju Lege Artis Film un Baltkrievijas kino studiju Belarusfiļm.
 
Plašajā aktieru kolektīvā Latviju pārstāv Andris Keišs, kura varonis Zigis stumj un pārvieto manevrēšanas lokomotīves. Situāciju saasina sirdslietas, jo Zigim patīk armijas drauga Ervīna (igaunis) civilsieva Vera (baltkrieviete). Filmā Vientuļā sala iekļauts arī stāsts par kādu ekstrēmu meiteni, kura pati sevi filmē ar mobilo telefonu bīstamās situācijās, kamēr viņa iztraucē rāma igauņu lokomotīves mašīnista mierīgo dzīves ritmu. Sev netipiskajā ekstrēmu piedzīvojumu meklētājas lomās iejutusies pazīstamā igauņu dziedātāja, aktrise Lēna Kurmā, kura pārstāvējusi savu valsti arī Eirovīzijas dziesmu konkursā. Savukārt mašīnists ir Juhans Ulfsaks – viņa tēvs gan dzīvē, gan šajā filmā ir slavenais igauņu aktieris Lembits Ulfsaks.
 
Latvijas skatītājiem Studijas F.O.R.M.A. darbs vislabāk pazīstams pēc ģimenes filmām Ūdensbumba resnajam runcim un Mazie laupītāji, bet patlaban topošais darbs Vientuļā sala ir veidots ansambļa drāmas žanrā un seko piecu ļoti dažādu dramatisku dzīves kolīziju risinājumam dažu dienu laikā kādā no Baltijas valstu pilsētām.
 
Filmas režisors ir igaunis Pēters Simms, kurš Latvijā jau divkārt saņēmis Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps par darbu pie spēlfilmām Labās rokas un Trīs stāsti par…, kuras kopražojumā veidoja Studija F.O.R.M.A..
 
Vientuļo salu finansiāli atbalstījis ne tikai Nacionālais Kino centrs, bet kino organizācijas kopražojuma valstīs: Igaunijas Filmu fonds, Igaunijas Kultūrkapitāla fonds, Baltkrievijas Kultūras ministrijas Kino departaments un Eiropas Savienībās Media programma. Filmēšanas darbus Latvijā atbalsta VAS Latvijas dzelzceļš un AS Pasažieru vilciens.
 
Filma gaidāma uz ekrāniem 2012. gada pavasarī.
 
Papildus informācija: www.studioforma.lv
 

                       Vientuļā sala

27/06/2011