Arhīvs

Latvijas filmas viesojas Briseles sinematēkā un mākslas centrā

Turpinot pasākumu sēriju, kas veltīta Latvijas prezidentūrai ES Padomē, maija beigās Briseles sinematēkā CINEMATEK un mākslas centrā BOZAR izrādīs vairākas Latvijas filmu programmas. Uz sinematēkas ekrāna nonāks kino klasiķu Jura Podnieka un Herca Franka dokumentālās filmas, Lailas Pakalniņas spēlfilma “Kurpe” un Jāņa Cimmermaņa pilnmetrāžas animācija “Trīs musketieri”, bet mākslas centrs BOZAR piedāvās noskatīties Dāvja Sīmaņa jaunākos darbus, kā arī tikties ar režisoru pašu.

Beļģijas karaliskā sinematēka CINEMATEK (www.cinematek.be) Briselē no 20. līdz 29.maijam izrādīs daudzveidīgu Latvijas filmu programmu, kas veidota sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un Latvijas vēstniecību Beļģijā. Uz sinematēkas ekrāna nonāks ne tikai leģendārais Herca Franka meistardarbs Vecāks par desmit minūtēm (1978) un Lailas Pakalniņas Kurpe (1998), bet arī vairākas Jura Podnieka filmas – Strēlnieku zvaigznājs (1982), Vai viegli būt jaunam? (1986) un Impērijas gals (1991). Programmā iekļauta arī Jāņa Cimmermaņa leļļu animācijas filma Trīs musketieri (2005), kas tapusi kā Latvijas un Dānijas kopražojums.

Savukārt mākslas centrā BOZAR (www.bozar.be) 27.maijā viesosies režisors Dāvis Sīmanis, un skatītājiem vakara gaitā būs iespēja iepazīties ar divām viņa jaunākajām dokumentālajām filmām – Pēdējā tempļa hronikas (2012) un Escaping Riga (2014).

Latvijas kino programma Beļģijā ir daļa no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Tā tapusi, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātam sadarbojoties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā un Nacionālo Kino centru.

Latvijas prezidentūras kontekstā Beļģijā kopš gada sākuma izrādītas vairākas Latvijas filmu programmas, Latvija pārstāvēta animācijas filmu festivālā “Anima”, dokumentālo filmu festivālā “Millenium”, īsfilmu festivālā “Brussels Short Film Festival” un citos pasākumos.

 

Vairāk informācijas:
Agnese Zapāne,
NKC vecākā referente Latvijas filmu popularizēšanā ārvalstīs,
agnese.zapane@nfc.gov.lv, 67358866, 26549754

15/05/2015