Arhīvs

Latviete Venēcijas festivāla jauniešu žūrijā

Jau 31. augustā ar amerikāņu režisora Demiena Šazela filmu “La La Land” tiks atklāts 73. ikgadējais Venēcijas kinofestivāls, kas līdz 10. septembrim norisināsies Lido salā. Iespēja klātienē izbaudīt pasaulē vecākā kinofestivāla atmosfēru un burvību, pateicoties dalībai kinoteātra “Splendid Palace” un “K.Suns” rīkotajā konkursā “28 Times Cinema”, šogad būs arī rīdziniecei Patrīcijai Marijai Keišai – viņa dodas pārstāvēt Latviju Venēcijas festivāla jauniešu žūrijā.

 

Jau septīto gadu kinoteātri Splendid Palace un K.Suns (divi vienīgie Latvijas kinoteātri Eiropas filmu kinoteātru tīklā Europa Cinemas) organizē konkursu jauniešiem, uzvarētājam piešķirot pilnībā apmaksātu ceļazīmi uz Venēcijas kinofestivālu – iespēju pārstāvēt Latviju īpašā festivāla jauniešu žūrijā, meistarklasēs tikties ar pasaulē zināmiem režisoriem un producentiem, baudīt festivāla filmu programmu un kopā ar atzītiem kino ekspertiem diskutēt par tajā redzēto.

“Vēl aizvien nespēju noticēt, ka man tiešām ir tik unikāla iespēja nokļūt Venēcijas kinofestivālā, turklāt nevis kā nejaušam skatītājam no ārpuses, bet gan kā žūrijas pārstāvei,” prieku par uzvaru konkursā pauž šīgada uzvarētāja Patrīcija Marija Keiša. “Veselas divas nedēļas baudīšu labu kino, daudzveidīgas diskusijas un burvīgo Venēcijas atmosfēru, to visu kopā ar 27 radošiem jauniešiem no visām Eiropas Savienības valstīm. Tā kā viena pati pārstāvu Latviju, tiešām vēlos parādīt, ka Latvija ir ieinteresēta, aktīva un diskusijām atvērta.” Patrīcijai M.Keišai jau ir pieredze filmu un teātra izrāžu recenzēšanā, viņa ir vairāku publikāciju autore portālos jest.lv un satori.lv, bet pagājušajā gadā Patrīcija darbojās Rīgas Starptautiskā kino festivāla jauniešu žūrijā.

Konkurss ik gadu notiek 28 Eiropas valstīs, tajā var piedalīties 18 – 25 gadus veci jaunieši, kuri teicami pārvalda angļu valodu, orientējas kino un kuriem ir pieredze filmu recenziju veidošanā. Konkursa pirmajā kārtā no Latvijas tika izvēlēti pieci nacionālās atlases finālisti, no tiem Europa Cinemas šovasar izvēlējās galveno konkursa uzvarētāju.

Venēcijas kinofestivāls, kas ik gadu augusta beigās un septembra sākumā notiek Venēcijā, Itālijā, šogad norisināsies jau 73.reizi. Savulaik tas izveidots kā Eiropas atbilde Amerikāņu Oskaru balvām, lai celtu Eiropas kino prestižu. Tradicionālajā pasaules festivālu hierarhijā tas ieņem godpilno vietu ietekmīgāko trijniekā. Venēcijas kino festivāla laikā tradicionāli notiek ap 70 jaunu filmu pasaules pirmizrādes, bet tikai 20 no tām cīnās par prestižā kino konkursa galveno balvu – Zelta lauvu.

Informāciju sagatavoja
kinoteātra Splendid Palace pārstāve
Zane Geida
zane.geida@riga.lv
+371 26363081
www.splendidpalace.lv

30.08.2016.

30/08/2016