Arhīvs

Latvieši Toronto filmu festivālā

Rīt, 4. septembrī, Toronto kinoteātri vērs durvis festivāla apmeklētājiem un viesiem – sāksies Toronto filmu festivāls, kas līdzās Kannu, Berlīnes, Venēcijas un Sandānsas festivāliem ir viens no lielākajiem kino nozares notikumiem pasaulē. Prestižā festivāla dalībnieku vidū šoreiz ir vairāki Latvijas pārstāvji, un tā oficiālajā programmā iekļauta Jura Kursieša debijas spēlfilma Modris ar Rēziju Kalniņu un Kristeru Pikšu galvenajās lomās.

Filmu Modris izrādīs Toronto filmu festivāla oficiālajā programmā Mūsdienu pasaules kino (Contemporary World Cinema), un tur tā piedzīvos pasaules pirmizrādi. Mēneša beigās Modris ceļos uz Sansebastjanas festivālu Spānijā, kur notiks filmas Eiropas pirmizrāde, bet uz Latvijas kinoteātru ekrāniem filmu Modris sāks rādīt 24. oktobrī.

Toronto filmu festivāls uzņems arī producenti Alisi Ģelzi, kas piedalīsies Producers Lab Toronto, kur, līdzās deviņiem citiem Eiropas filmu projektiem, pārstāvēs Jāņa Norda jauno spēlfilmas projektu Izdzīvotājs.
 
Arī International Financing Forum uzņems pārstāvi no Latvijas – Aigara Graubas topošo filmu Nameja gredzens prezentēs Andrejs Ēķis.
 
Toronto filmu festivāls norisināsies līdz 14. septembrim, 11 kinoteātros tiks izrādītas vairāk nekā 300 filmas no 60 pasaules valstīm.

03/09/2014