Arhīvs

Lailas Pakalniņas filmas Kolumbijā un Latvijā

Naktī uz trešdienu, 28. oktobri, Kolumbijas galvaspilsētā Bogotā Svētā Lūcija (starptautiskā Bogotas īsfilmu festivāla simbols) paziņoja, kuras no vairāk nekā 3600 filmām, kas pieteiktas no 112 valstīm, ir iekļautas šī nozīmīgā Latīņamerikas festivāla konkursa programmā. Nosaukto vidū ir arī filma no Latvijas – Lailas Pakalniņas dokumentālā “Īsfilma par dzīvi”.

Īsfilma par dzīvi ir divas minūtes gara (tātad īsa) “nulles budžeta” filmiņa, kuras tapšanā piedalījušies arī operators Uldis Jancis un skaņu režisors Anrijs Krenbergs. Filmā iemūžināts Nīcas futbola komandas pārdzīvojums pēcspēles soda sitienu laikā. Īsfilma par dzīvi kopš pirmizrādes Oberhauzenes īsfilmu festivālā 2014. gadā intensīvi izrādīta daudzos festivālos pasaulē (Itālijā, Igaunijā, Irānā, Korejā, Vācijā, Lietuvā, Anglijā, Beļģijā un citur), taču režisore īpaši lepojas ar filmas dalību starptautiskajā futbola filmu festivālā CINEFOOT Brazīlijā.

“Īsfilma par dzīvi” pie skatītājiem pasaulē bieži ceļo arī kā Oberhauzenes īsfilmu festivāla kolekcijas sastāvdaļa, bet filmas izrādīšanas licenci iegādājusies Vācijas televīzijas kompānija ZDF. Pagājušajā nedēļā filma tika izrādīta Ščecinas Eiropas filmu festivālā, bet novembrī to rādīs īsfilmu festivālā Nīderlandē.

Bogotas īsfilmu festivāls, kas nupat oficiāli paziņoja savu programmu, sāksies 9. decembrī, bet noslēgsies 15. decembrī, kad daudzviet pasaulē atzīmē Svētās Lūcijas dienu. Festivāla galvenā balva ir Svētās Lūcijas statuete.

Savukārt Latvijā pamazām tuvojas Lailas Pakalniņas piektās pilnmetrāžas spēlfilmas Ausma pirmizrāde – no 24. novembra melnbaltā “ironiskā traģēdija”, kā to nosaukusi pati režisore, būs skatāma kinoteātru repertuārā, bet Latvijas valsts svētkos, 18. novembrī Ausma piedzīvos pasaules pirmizrādi Tallinā, A klases festivāla Black Nights konkursa programmā.

28.10.2015.

28/10/2015