Arhīvs

Lailas Pakalniņas filmas iesilda Tallinu

5. novembra vakarā Tallinas kinoteātrī “Artis” kopīgā seansā tiek demonstrētas Lailas Pakalniņas dokumentālās īsfilmas “Prāmis” (1994) un “Čau, Rasma!” (2015), tādējādi iesildot publiku pirms režisores jaunās spēlfilmas “Ausma” pasaules pirmizrādes Tallinas kinofestivāla “Black Nights” konkursa programmā 18. novembrī.

 

Dokumentālā filma Čau, Rasma! ir Latvijas kopražojums ar Igauniju un balstīta uz vēsturisku faktu, ka Otrā pasaules kara beigās pie Igaunijas salām uzskrēja mīnai un nogrima Latvijas tvaikonis Rasma, kura kravā it kā bijis Rīgas šūšanas fabrikas aprīkojums, Husqvarna velosipēdi, graudi un milti. Filma uzņemta Mohni salā un piekrastes ciematos Turbunēme, Vīnistu un Parsipea; autori meklē ne tikai divriteņus un šujmašīnas, kas nākuši no tvaikoņa Rasma, bet arī atmiņas un stāstus.

Pakalniņas filmu demonstrēšanu kinoteātrī Artis organizējis Lailas Pakalniņas līdzproducents un vairāku filmu operators, igaunis Arko Okks; viņš arī ierosinājis seansa ievadā demonstrēt režisores klasisko filmu Prāmis, kas 1996. gadā saņēma FIPRESCI balvu Kannu starptautiskajā kinofestivālā. Abu filmu kopīgais seanss kinoteātra repertuārā iekļauts no 6. novembra.

Pēc seansa notiks pieņemšana Latvijas vēstniecībā, uz kuru aicināti ne tikai filmu autori un Igaunijas kinoaprindas, bet arī filmas Čau, Rasma! varoņi – Igaunijas piekrastes ciemu iedzīvotāji.

Interesanti, ka šajās dienā kinoteātra Artis repertuārā tiek demonstrēta vēl viena Latvijas filma – animācijas seansā Raganu stāsti monstru mēnesī blakus trim citām īsfilmām iekļauta Nila Skapāna Raganas poga.

 

4.11.2015.

04/11/2015