Arhīvs

“Kvanta kods” pirmizrādē un 100 skolās visā Latvijā

Santas Skuteles dokumentālo filmu “Kvanta kods”, kas 11. oktobrī piedzīvo kinoteātra pirmizrādi Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” ietvaros, demonstrēs arī vairāk nekā 100 skolās Latvijā, iekļaujot to skolēnu “Karjeras nedēļā” un fizikas stundās. Projektu organizē Jura Podnieka studija, “Kinopunkts “un “Iespējamā misija”, lai ieinteresētu skolēnus izvēlēties studēt eksaktās zinātnes.

Dokumentālās filmas Kvanta kods galvenais varonis ir kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs – cilvēks, kurš izjūt šo pasauli ar katru savu atomu un lauž stereotipus par fiziku kā sausu un bezpersonisku zinātnes nozari. Filmas pirmizrādi 11. oktobrī plkst. 18.30 kinoteātrī Splendid Palace ievadīs diskusija “Vai pastāv eksakto zinātņu gēns?” un tajā piedalīsies filmas galvenais varonis, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, filozofs, Rīgas Stradiņa Universitātes docents Ivars Neiders, Latvijas Biomedicīnas un pētījumu centra vadošais pētnieks Dāvids Frīdmans un Iespējamās misijas absolvents, Siguldas pilsētas vidusskolas vēstures un fizikas skolotājs Edgars Bajaruns. Diskusiju vadīs mūziķis un TV personība Valters Frīdenbergs.

Papildus filmai izglītības projekta autori sadarbībā ar Iespējamās misijas skolotāju Valdi Zuteru ir sagatavojuši interaktīvu spēli Fizika ir mums visapkārt, kas palīdzēs izprast filmā izskanējušos fizikas jēdzienus, kā arī atraktīvā veidā demonstrēs fizikas klātesamību mūsu ikdienā. Tāpat autori ir sagatavojuši metodisko materiālu, ar kura palīdzību skolotāji varēs veidot diskusiju ar skolēniem par veiksmīgas zinātnieka karjeras nosacījumiem. Jau šobrīd projektam pieteikušās 107 skolas no visas Latvijas un pieteikšanās vēl turpinās, jo projektu plānots realizēt visa mācību gada laikā. Šajā nedēļā filmas autori viesosies arī vairākās skolās Rīgā, Smiltenē, Cēsīs un Kuldīgā, lai pastāstītu par filmas tapšanu.

Dokumentālā filma Kvanta kods veidota Jura Podnieka studijā. Režisore Santa Skutele, operators Jurijs Skorobogatovs, montāžas režisore Sandra Alksne, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, mūzikas autors Kirils Rezņiks-Martovs, datorgrafika – Ritvars Lasmanis, krāsu korekcija – Emīls Linga, pēcapstrāde – Andris Zemītis, izpildproducentes Marta Kontiņa un Elizabete Palasiosa, producente Antra Cilinska. Filma tapusi, pateicoties Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Biļetes uz pirmizrādi un diskusiju pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasē un mājaslapā.

Filmas treileris – ŠEIT
Facebook pasākuma links – ŠEIT.
Filmas Facebook lapa: www.facebook.com/kvantakods

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa
Jura Podnieka studija
marta@jps.lv
+371 29343143

11.10.2016.

 

 

11/10/2016