Arhīvs

Kursieša filma “Modris” saņem „Eurimages” kopražojumu finansējumu

Eiropas Padomes kino nozares atbalsta fonds Eurimages piešķīris 100 000 eiro (70 280 latu) atbalstu režisora un scenārista Jura Kursieša spēlfilmas Modris ražošanai. Filma ir trīs valstu – Latvijas, Vācijas un Grieķijas – kopražojums. Filmas producents no Latvijas puses ir filmu studija Red Dot Media.  

Fonds Eurimages apvieno 36 Eiropas valstis un finansiāli atbalsta dalībvalstu kopražojumu uzņemšanu un izplatīšanu. Latvija šajā fondā iestājās 2002.gadā. Četras reizes gadā fonds, kura gada budžets ir apmēram 22 miljoni eiro (15 miljoni lati), izsludina projektu konkursu, kurā projektus vērtē visu dalībvalstu eksperti, Latviju pārstāv Nacionālā Kino centra vadītājas vietnieks Uldis Dimiševskis. Projekta vērtēšanas process nozīmē arī nopietnu kvalitātes kontroli iesniegtajiem projektiem.

 
Līdz šim fonds Eurimages ir atbalstījis vairākus Latvijas studiju veidotos kopražojumus: 2012. gada pirmajā pusē – Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilmu Spēlmanis, 2011. gadā – Vācijas, Latvijas, Nīderlandes, Krievijas un Baltkrievijas kopražojuma spēlfilmu Miglā. 2008.gadā atbalstīta dokumentālā filma Friči un blondīnes, 2007.gadā – animācijas filmas Jezga džungļos un Zelta zirgs, kā arī spēlfilma Jāņu nakts. 2006. gadā atbalstītas divas animācijas filmas: Lote no Izgudrotāju ciema un Trīs musketieri; 2004.gadā – spēlfilma Saldumiņš.
 
Jura Kursieša filma Modris saņēmusi atbalstu projekta attīstīšanai no Nacionālā Kino centra, ES Media programmas un VKKF. Šogad NKC spēlfilmu konkursā Modris kā viena no četrām filmām ieguva finansējumu projekta ražošanai. Finansiālu atbalstu ražošanai piešķīris arī Vācijas NRW2 filmu fonds.
 
Modris ir patiesos notikumos balstīts stāsts par pusaudzi, kura dzīvē liktenīgi samezglojumi seko viens otram un noved puisi teju līdz noziedznieka statusam. Māte, netiekot galā ar pusaugu dēlu, par sīku noziegumu nodod viņu policijai. Sākotnēji šķietamais pāraudzināšanas mēģinājums pārvēršas drāmā, jo jaunietis nespēj iekļauties tiesas noteiktajos soda izciešanas noteikumos.
 
Šī ir Jura Kursieša debijas pilnmetrāžas spēlfilma, kā asistējošais režisors Kursietis  strādājis pie divām spēlfilmām – Amatieris (2008, rež. Jānis Nords) un Kolka Cool (2011, rež. Juris Poškus). Režisors uzņēmis vairākas īsfilmas, veidojis reklāmas, kino režijas maģistrantūru beidzis Lielbritānijā.
 
Filmas Modris filmēšanu paredzēts uzsākt nākamā gada februārī, un filmas pirmizrāde gaidāma jau 2013. gada nogalē.
 
Informācija par filmu šeit.
 
 

 

                                       Režisors Juris Kursietis

18/12/2012