Arhīvs

Kuldīgas plenēra filmu programma

Kuldīgas Starptautiskā glezniecības plenēra ietvaros no 2. jūlija līdz 4. jūlijam tiks demonstrēta spēlfilmu un dokumentālo filmu programma, kas veltīta laikmetīgās mākslas pasaules izpētei un stāstiem par māksliniecisku izpausmes veidu izmantošanu sociālpolitiskā aktīvismā.

Plenēra tēma Art & Response / Ability apskata mākslu un tās spēju radīt rezonansi, izsaukt atbildes reakciju skatītājos, mākslas darba radītājos un sabiedrībā kopumā. Ņemot vērā incidentus, kas saistīti ar vārda un izteiksmes brīvību, pašreizējos iekšpolitiskos nemierus un ģeopolitiskos konfliktus Eiropā un plašākā pasaulē, rodas vairāki jautājumi, kas attiecas uz mākslinieka lomu pasaulē notiekošajos procesos. Piemēram, vai mākslas darbs ir medijs, lai izteiktu vēstījumu savai auditorijai? Kādēļ studenti ir izvēlējušies studēt mākslu? Ko viņi vēlas panākt ar saviem darbiem? Kādi ir mūsdienu piemēri mijiedarbībai starp radošajiem vēstījumiem un sabiedrībā notiekošo?

Plenēra izvirzīto jautājumu izpratni, reflektēšanu, diskusijas un iedvesmu vakaros brīvdabas kinoteātrī Goldingen Knight Cinema (Kuldīgas Pils parkā) sadarbībā ar kinoteātri Kino Bize veicinās demonstrētā filmu programma, kas veltīta piemēriem, kad mākslinieciskus izpausmes veidus izmanto kā sociālpolitiskās pretošanās un kritikas rīkus.

Painting

Ikgadējo Starptautisko glezniecības plenēru, kas ir lielākais šāda veida pasākums Baltijas valstīs, rīko Kuldīgas Mākslinieku rezidence un Latvijas Mākslas akadēmija. Glezniecības plenērā ik gadu tiekas aptuveni 30 – 40 mākslas akadēmiju studenti un mācībspēki (šogad no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Francijas), lai pilnveidotu tehniskās prasmes un meistarību mākslā, satiktu domubiedrus no Eiropas akadēmijām un mēneša laikā paveikto sagatavotu izstādei, kuru apmeklē aptuveni 3000 interesentu. Plenērs Kuldīgā norisinās no šī gada 15. jūnija līdz 12. jūlijam.

FILMU PROGRAMMA

CETURTDIEN, 02/07
Pl. 23.00
DIŽAIS LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS BURBULIS
The Great Contemporary Art Bubble
Rež.: Ben Lewis
Lielbritānija
2009 | 90 min.
Dokumentāla
Mākslas pasaule piedzīvoja neredzētu apmātību pēc laikmetīgās mākslas. Mākslas darbi tika pārdoti par cenu līdz pat neiedomājamiem 111 miljoniem britu mārciņu. Filmas režisors Bens Lūiss piedzīvoja šo trakumu klātienē izsolēs, mākslas galerijās un biljonāru mājās. Tāpat arī ekonomisko krīzi, kad 2008. gada augustā laikmetīgās mākslas burbulis plīsa.

PIEKTDIEN, 03/07
Pl. 23.00
MĀKSLAS MUZEJS
Rež.: Una Meiberga
Latvija
2006 | 22 min.
Dokumentāla
Filma veltīta Nacionālajam Mākslas muzejam tā 100 gadu jubilejā. Tā ir iespēja ielūkoties aiz fundamentālā priekšplāna – noslēpumainajās aizkulisēs, specifiskā teritorijā. Par muzeju muzejā, par kolektīva savdabo un nemainīgo dzīves ritmu, klusumu un glabāšanu. Filma veidota, uzklausot muzeja darbinieču vīzijas par to, kam būtu jābūt filmā par muzeju.

Pl. 23.30
BUGĪ VUGĪ
Boogie Woogie
Rež.: Duncan Ward
Lielbritānija
2009 | 94 min.
Komēdija, drāma
Londonas laikmetīgās mākslas pasaule kā viena liela afēra. Galerijas īpašnieks, viņa asistente, klients, klienta sieva, jauns konceptuālais mākslinieks un jaunā galerijas īpašnieka asistente. Nemitīgi meli, iekāre, mīlas romāni un krāpšanas. Tikmēr videomāksliniece Elēna plāno, kā pagrūst savu aģenti zem autobusa, lai uzsāktu veiksmīgu karjeru.

SESTDIEN, 04/07
Pl. 23.00
VĒJA ĶĒRĀJI
Pixadores
Rež.: Amir Escandari
Somija, Dānija, Zviedrija, Igaunija
2014 | 93 min.
Dokumentāla
Džans, Viljams, Rikardu un Biskoitu ir četri jauni vīrieši ar neremdināmu tieksmi un iedvesmu veicināt sociālas pārmaiņas. Viņi ir ielu mākslinieki ar misiju Sanpaulu, Brazīlijā. Riskējot ar dzīvību, viņi kāpj augstākajās ēkās, lai zīmētu savus ziņojumus. Kad aktīvistus pamana kā māksliniekus un uzaicina uz Berlīni, neviens neparedz viņu iespējamās reakcijas. Nemitīgā konfrontācija pēc visiem piedzīvojumiem, atpazīstamības un labajiem nodomiem galu galā liek māksliniekiem sastapties ar savu darbu sekām.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.
Norises vieta: brīvdabas kinoteātris Goldingen Knight Cinema, Pils parks, Kuldīga
Ieeja bez maksas

Kino Bize
www.kinobize.lv

01/07/2015