Arhīvs

Krakovas festivālā vairākas filmas no Latvijas

Krakovas filmu festivālā (27. maijs – 3. jūnijs), kas šogad notiks jau 58. reizi, tiks izrādītas vairākas filmas no Latvijas, tostarp aprīļa beigās Forum Cinemas repertuārā nonākusī Viktora Budas filma Deju laikmets.

Filma Deju laikmets tiks izrādīta festivāla DocFilmMusic Competition konkursa programmā. Filma stāsta par elektroniskās mūzikas dīdžeju kultūras ienākšanu Latvijā, par atskaites punktu ņemot Rietumvācijas dīdžeja Westbam uzstāšanos Rīgā 1987. gada Mākslas dienās un stāstot, kā caur Latviju tam laikam avangardiskā pieeja mūzikas ierakstu spēlēšanai tālāk nonāca Krievijā.

Sergeja Lozņicas filmu retrospektīvā iekļauta arī 2014. gadā Latvijā uzņemtā īsfilma Vecā ebreju kapsēta, kas bija viena no septiņām īsfilmām dokumentālajā projektā Pāri ceļiem un upei. Festivāla programmu papildinās arī divas animācijas filmas no Latvijas – sadaļā Kids&Youth Fest jaunāko skatītāju auditorijai būs iespēja noskatīties Latvijas un Igaunijas kopražojuma filmu, pilnmetrāžas stāstu Lote no Izgudrotāju ciema, savukārt Edmunda Jansona īsfilma Starptautiskā Tēva diena iekļauta programmā, kurā tiks izrādītas pēdējo gadu spēcīgākās animācijas filmas, ko veidojuši Igaunijas mākslas akadēmijas studenti.

Šogad festivāla programmā iekļautas vairāk nekā 250 filmas no Polijas un visas pasaules, tās tiek izrādītas 4 konkursa programmās un 12 tematiskajās skatēs.

 

14.05.2018

 

 

 

 

14/05/2018