Arhīvs

Konkurss jauniešiem – iespēja strādāt Venēcijas festivāla jauniešu žūrijā!

Vēl līdz 28. aprīlim angliski runājoši un rakstoši jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem var pieteikties kinoteātru “Splendid Palace” un “K.Suns” rīkotajā kinofilmu īsrecenziju konkursā, kura balva ir iespēja rudenī strādāt Venēcijas festivāla jauniešu žūrijā.

Kinoteātris Splendid Palace un kinoteātris K.Suns (divi vienīgie kinoteātri, kas pārstāv Latviju Eiropas filmu kinoteātru tīklā Europe Cinemas) izsludina konkursu jauniešiem, kuri interesējas par kino un vēlas pārbaudīt savas prasmes kinofilmu īsrecenziju rakstīšanā. Uzvarētājs iegūs galveno balvu – pilnībā apmaksātu ceļazīmi uz Venēcijas kinofestivālu un unikālu iespēju klātienē izbaudīt pasaulē vecākā kinofestivāla atmosfēru, īpašās meistarklasēs tikties ar pasaulē pazīstamiem režisoriem un producentiem, baudīt filmu programmu, kā arī kopā ar atzītiem kino ekspertiem diskutēt par tajā redzēto.

Venēcijas Starptautiskajā kinofestivālā šogad jau septīto gadu darbosies jauniešu žūrija “28 Times Cinema”, kas tiek atlasīta starptautiska konkursa kārtībā, dodot iespēju jauniešiem no visas Eiropas. Pagājušajā gadā Latviju Venēcijas kinofestivāla jauniešu žūrijā pārstāvēja Zane Timoņina. “Dienas, ko pavadīju Venēcijas kinofestivālā, atmiņā paliks visu mūžu. Vārdos grūti aprakstīt to kino atmosfēru, ko tur baudīju. Šis projekts deva iespēju satikt jauniešus no visas Eiropas, ar kuriem diskutēt par tikko redzētām filmām. Tā bija iespēja satikt cilvēkus, kuriem kino ir sirdslieta un, par to runājot, acīs deg tā īpašā liesma,” pagājušā gada Venēcijas kinofestivāla iespaidos dalās Zane Timoņina. Savus piedzīvojumus pēc festivāla viņa aprakstīja arī portālā “Kino Raksti”, lasiet ŠEIT.

Par konkursa norisi
Konkurss noritēs divās kārtās. Visus iesūtītos darbus izvērtēs pašmāju žūrija, kuras sastāvā ir kinokritiķe Daira Āboliņa, kas žūrijā pārstāv kinoteātri Splendid Palace, kinoteātra K.Suns vadītājs Juris Zviedris un Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma. No visiem iesūtītajiem darbiem žūrija atlasīs četrus konkursa dalībniekus, kurus izvirzīs uz otro kārtu – šie darbi tiks sūtīti uz Europa Cinemas biroju. Savukārt Europa Cinemas atlasīs to vienu konkursantu, kurš iegūs galveno balvu – iespēju apmeklēt Venēcijas kinofestivālu.

Prasības dalībniekiem
Saskaņā ar Europe Cinemas noteikumiem, konkursa dalībniekiem:
– jābūt vecumā no 18 līdz 25 gadiem;
– teicami jāpārvalda angļu valoda – gan rakstiski, gan mutiski;
– jāprot formulēt savu viedokli un labi izteikties, lai varētu gatavot īsrecenzijas par filmām un piedalīties diskusijās.

Visiem konkursa dalībniekiem līdz 28. aprīlim jāiesniedz angļu valodā aizpildīta pieteikuma forma, kas ietver:
– informāciju par sevi – izglītību, darba pieredzi, valodu zināšanām utt.;
– trīs aprakstus (ne garāk par sešiem teikumiem) par trīs ainām no trīs nesen redzētām kinofilmām;
– viena recenzija par nesen redzētu filmu, kas bijusi kinoteātra Splendid Palace vai K.Suns repertuārā. Obligāta prasība – šai recenzijai jābūt gan angļu, gan latviešu valodā;
– mīļāko filmu TOP 5;
– motivācijas apraksts, kādēļ žūrijai vajadzētu izvēlēties Tevi kā Latvijas pārstāvi jauniešu žūrijā Venēcijas festivālā.

Konkursa aprakstu un pieteikuma formu var atrast: http://ej.uz/28timescinemakonkurss

Aizpildītu pieteikuma formu konkursa dalībnieki var sūtīt uz e-pastu splendid@riga.lv. Konkursa rezultāti tiks publicēti kinoteātru Splendid Palace un K.Suns mājaslapās.

Par Venēcijas kinofestivālu
Venēcijas kinofestivāls, kas ik gadu augusta beigās un septembra sākumā notiek Venēcijā, Itālijā, šogad norisināsies jau 73. reizi. Savulaik tas izveidots kā Eiropas atbilde amerikāņu Oskaru balvām, lai celtu Eiropas kino prestižu. Tradicionālajā pasaules festivālu hierarhijā tas ieņem godpilno vietu ietekmīgāko trijniekā. Venēcijas kino festivāla laikā tradicionāli notiek ap 70 jaunu filmu pasaules pirmizrādes, bet tikai 20 no tām cīnās par prestižā kino konkursa galveno balvu – Zelta lauvu.

Informāciju sagatavoja kinoteātra Splendid Palace pārstāve
Zane Geida
Facebook: Kino Splendid Palace
Twitter: Kino Splendid Palace
E-pasts: splendid@riga.lv
Tālrunis: +371 67181145

 

25.04.2016.

25/04/2016