Arhīvs

Komēdijai “Jaungada taksometrs” jau 15 000 skatītāju

Pirmssvētku laikā, kad līdz 2019. gada sagaidīšanai palikušas tikai trīs nedēļas, romantiskā komēdija “Jaungada taksometrs” jau pēc pirmajām 10 filmas izrādīšanas dienām sasniegusi 15 000 skatītāju atzīmi.  Vairākās Latvijas pilsētās jau tiek izsludināti papildseansi un radošā grupa turpina viesoties īpašajos filmas seansos visā Latvijā (Rīgā 14. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace”, Cēsīs un Siguldā 16. decembrī),  drīz filma sasniegs skatītājus arī Anglijā un Īrijā. 

 

Nedēļas nogalē filmas režisors Māris Martinsons kopā ar producenti Lindu Krūkli viesojās Londonā, kur pārrunāja iespējas par romantiskās komēdijas Jaungada taksometrs izrādīšanu latviešu diasporai Anglijā un Īrijā tuvākajā laikā. Sarunās pat radās ideja par filmas turpinājuma uzņemšanu un iespējām filmēt ne tikai Latvijā, bet arī Anglijā, par ko režisors Māris Martinsons smaidot komentē: “Man vienmēr ir patikuši kino projekti, kuros filmas stāsts šķērso valstu robežas. Ja mūsu Jaungada taksometrs šogad uzņems pietiekami lielu ātrumu, šādu iespēju, protams, neizslēdzu – garās Ziemassvētku brīvdienas vēl tikai priekšā.”

Tikmēr Latvijā filmas Jaungada taksometrs aktieriem skatītāji sāk piedēvēt attēloto varoņu vārdus un pat īpašības, bet režisors Māris Martinsons turpina par kādu līdz šim mazāk pieminētu filmas varoni – mūziku. Uzzinot, ka arī kinokritiķi pozitīvi novērtē filmas mūzikas izvēli, Māris Martinsons saka: “Atceros, savā laikā pirmo reizi noskatoties Mārtina Skorsēzes filmu Taksists (1976), viena no spēcīgākajām emocijām man asociējās ar saksofona spēli. Tieši saksofons man šķiet viens no kinematogrāfiskākajiem mūzikas instrumentiem. Gan viens pats, gan kopā ar citiem instrumentiem skaņdarbā tas var radīt bagātīgu un patīkamu atmosfēru. Strādājot pie filmas Jaungada taksometrs un kopā ar SAECL veidojot filmas muzikālo noformējumu, es jutu, ka saksofona skanējums stāstā ienestu gan lirisku un sirsnīgu, gan pārdomu pilnu un krāsainu muzikālu noskaņu, tāpēc uzrunāju mūziķi Denisu Paškēviču, jo viņš ir universāls saksofonists, ar kuru strādāt kopā ir liels gods.”

Filmā dzirdami divi skaņdarbi – Dreamin’ un Taxi, kas ir mūzikas producenta SAECL un mūziķa Denisa Paškeviča kopdarbs. Filmas izskaņā, beigu titru sadaļā skan skaņdarbs Taxi, kas tika speciāli rakstīts filmai Jaungada taksometrs, lai skatītājs, dzirdot šo pozitīvo, enerģisko un dzīvi apliecinošo mūziku kopā ar visu filmas stāstu, izjustu arī muzikāli emociālu baudījumu.

Noklausies skaņdarbu Taxi ŠEIT!

Mūziķis Deniss Paškēvičs par kopdarbu ar Māri Martinsonu: “Satikšanās ir skaists jēdziens, kas spēj apvienot un šķirt. Šis stāsts ir par skaistu ideju un radošu garu, kas mūs vienoja. Esmu lepns būt daļa no filmas un mūzikas tajā. Skaņas ieraksta tapšanas process savā būtībā bija pozitīvu emociju piepildīts, man bija prieks sadarboties ar filmas radošo grupu, producentu un režisoru, un ceru, ka tas ir tikai šī ceļa sākums!”

Komēdija Jaungada taksometrs stāsta par notikumiem Vecgada vakarā, kad taksometrā nejauši atstātā Jaungada dāvana liek Andrejam (Laurim Reinikam) atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kura tai vakarā viesojusies viņa automobilī. Bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Filmu demonstrē lielākie kinoteātri Latvijā – Kino Citadele, Cinamon Balle, Cinamon Rīga, Gaisma, Kino Auseklis, Kino Lora, Kuldīgas Kultūras centrs, Multikino Riga Plaza, RIO, Silver Screen Rēzekne, Silverscreen Daugavpils, Smiltenes kinoteātris, Splendid Palace, Star Cinema, Vidzeme un Vidzemes koncertzāle.

Filmas aktieri: Lauris Reiniks, Nauris Brikmanis, Valdis Melderis, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa-Egliena, Dārta Daneviča, Andris Bulis, Ieva Florence, Māra Sleja, Valters Krauze, Baiba Sipeniece–Gavare, u.c.

Noskaties filmas treileri ŠEIT!

Filmas tīzeris ŠEIT.

Filmas veidotāji ir starptautiski atzītais filmu režisors Māris Martinsons, producente Linda Krūkle (filmas Nevajadzīgie ļaudis (Lielais Kristaps / Labākā filma 2008), Amaya, Romeo n’ Džuljeta, Maģiskais kimono u.c.) un operators Jānis Jurkovskis. Filmu producē kompānija Krukfilms (Latvija).

Filmas izplatītājs Latvijā: UzKino.

Seko:
www.facebook.com/jaungadataksometrs
www.instagram.com/jaungadataksometrs

 

12.12.2018.

13/12/2018