Arhīvs

„Kolka Cool” saņem galveno balvu Sanktpēterburgas kino festivālā

Jura Poškus filma Kolka Cool Sanktpēterburgas Starptautiskajā kino festivālā saņēma Grand Prix. Arī galvenās lomas atveidotāja, aktrise Iveta Pole saņēma īpašu žūrijas novērtējumu un ievērojamu skatītāju atzinību.

Konkursa programmā bija 14 filmas, kas pārstāvēja Izraēlas, Vācijas, Kolumbijas, Irānas, Latvijas, Marokas, Kanādas, Somijas, Bosnijas-Hercogovinas, Argentīnas, Beļģijas, Krievijas, Turcijas un Filipīnām. Uz galveno balvu pretendēja arī tādu pazīstamu režisoru kā Mikas Kaurismeki, Alekseja Balabanova, Brilliante Mendozas un citu filmas. Festivālā balvas šogad tika dalītas pirmo reizi, līdz šim tas bija norisinājies kā filmu forums. Šī gada festivālā žūrijas priekšsēdētājs bija pazīstamais serbu režisors Emirs Kusturica. 

„Filma ārpus Latvijas tika izrādīta pirmo reizi. Tomēr turpmāk filmai plānota starptautiska izrādīšana – tā iekļauta arī Kotbusas (Vācija) filmu festivāla konkursā, tiks izrādīta arī Luksemburgas un Kauņas kino festivālā, Minskā, Norčepingā un Amerikas Filmu Institūta ikgadējās Eiropas filmu dienās Vašingtonā,” informē filmas producente Madara Melberga.
 
“Apbalvojums par labāko filmu tiek piešķirts Jurim Poškus par neparastu dīkas un garlaicīgas dzīves atainojumu; par melnbaltās kino valodas poēziju un spēju nodot ikdienas dzīves detaļas un skumju, zaudētas mīlas un emocionāla tukšuma nianses ar kinematogrāfa palīdzību,” žūrija formulē piešķirtā vērtējuma pamatojumu.
 
 
    Kolka Cool  

01/10/2012