Arhīvs

“Kokonā” diskutēs par inscenējumiem un dokumentalitāti

Otrdien, 7. novembrī, plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, pirmā stāva zālē Latvijas Kinematogrāfistu savienības kinokluba “Kokons” ietvaros notiks diskusija “Spēle ielaužas realitātē – inscenējuma vieta dokumentālajā kino”.

 

Gribētos teikt, ka mēs visi – gan skatītāji, gan mūsdienās aktīvi strādājoši jaunās paaudzes dokumentālisti –, esam izauguši no Balto zvanu (1961) Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas matērijas. Poētiski individuālā virzienā orientēti vai sociālpolitiski angažēti, Latvijas dokumentālā kino autori vienmēr bijuši atvērti formas eksperimentiem – rekonstrukcijas, spēles kino elementi, dramatizējumi, animācijas vai kolāžas… Sižeta līmenī – uzkrītošas vai, gluži otrādi, no skatītāja acs maskētas, filmas stāstus un varoņus virzošas, provocējošas režisoru darbības. Inscenējums dokumentālajā kino, lai cik paradoksāli tas skanētu, bieži vien ir neatņemama filmas panākumu sastāvdaļa.

Latvijas Kinematogrāfistu savienības kinokluba Kokons diskusijā Spēle ielaužas realitātē: inscenējuma vieta dokumentālajā kino par šo tēmu domās dalīsies autori, kas  “realitātes inscenējuma” dzīvotspēju apliecina  savos darbos.

Diskusijas vadītājs – Dāvis SĪMANIS, diskusijas dalībnieki – Krista BURĀNE, Ilona BRŪVERE, Jānis PUTNIŅŠ, Edmunds JANSONS

Par Kokonu
Kinoklubs Kokons ir veidots kā vieta, kur filmu veidotājiem brīvā atmosfērā ir iespēja regulāri satikties, diskutēt un apmainīties viedokļiem par kino procesu Latvijā, tā veidošanos un rezultātiem. Arī jaunajiem kino studentiem šī ir vieta, kur iepazīt profesionālo vidi, mācīties no pieredzējušākajiem kolēģiem un veidot jaunus kopīgus projektus.

Kino kluba Kokons pasākums ir bez maksas un atvērts visiem kino interesentiem.

Paldies par atbalstu Kultūrkapitāla fondam!

Informācijai:
info@kinosavieniba.lv

6.11.2017.

06/11/2017