Arhīvs

Kinoteātros nonāk jaunākā filma par Loti

Ar Latvijas pirmizrādi 22. februārī kinoteātrī „Splendid Palace” repertuārā nonāk pilnmetrāžas animācijas filma „Lote un pazudušie pūķi” – jau trešais Latvijas un Igaunijas sadarbībā tapušais stāsts par populārās suņumeitenes Lotes piedzīvojumiem, šoreiz tā ir Igaunijas simtgades filma. No 22. februāra filma skatāma gandrīz visos kinoteātros un interneta platformā „Shortcut”, kinoseansus papildinās Agneses Aizpurietes animācijas īsfilma „Trakā lapsa”.

 

Jau kopš 14. februāra iespējams iegādāties biļetes uz animācijas filmas Lote un pazudušie pūķi pirmizrādi, kas notiks 22. februārī plkst. 19:00 kinoteātrī Splendid Palace. Lotes piedzīvojumu „trešajā sērijā”, kas seko stāstiem Lote no izgudrotāju ciema (2006) un Lote un Mēness akmens noslēpums (2011), atklāta viena diena Lotes un viņas mazās māšeles Rozītes dzīvē. Jūras krastā sastapušas divus smieklu lēkmes skartus zinātniekus – Kārli Jenotu un Viktoru Vīķi –, abas uzklausa stāstu par teiksmainajiem ugunsspļāvējiem pūķiem un dodas tos uzmeklēt. Gan suņumeitenēm, gan zinātniekiem pa pēdām dodas zaķis Adalberts, kurš saodis kārtējo iespēju tikt pie slavas.

Arī trešās Lotes filmas režisori ir igauņu kolēģi Janno Poldmā un Heiki Ernits, Latvijas puses producents – Vilnis Kalnaellis, filmas varoņu balsis latviski ieskaņojuši Lueta Meldere, Amēlija Barone, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Gundars Āboliņš, Anita Sproģe, Jānis Jarāns, Renārs Kaupers, Pēteris Šogolovs, Imants Pakalnietis, Andris Freidenfelds, Edgars Lipors un citi.

Kopā ar filmu Lote un pazudušie pūķi (77 minūtes gara) kinoteātros tiks izrādīta arī mākslinieces Agneses Aizpurietes debijas īsfilma Trakā Lapsa (7 minūtes gara), kas arī tapusi studijā Rija, – ar šo darbu uz lielajiem ekrāniem nonāk Agneses izgudrotā un jau no divām bērnu grāmatiņām pazīstamā Lapsa.

Šāds īsās un garās filmas kopīgais seanss ir ne tikai reta pieredze Latvijas kinoizrādīšanas praksē, bet arī unikāls komplekts no muzikālā viedokļa – Lotes filmā dziesmu, tāpat kā iepriekšējās divās filmās, sacerējis un iedziedājis Prāta Vētras mūziķis Renārs Kaupers, bet filmā Trakā lapsa kā kinomūzikas autori debitē grupa Carnival Youth, kurā muzicē Renāra dēli Emīls un Edgars.

Abas filmas finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs, un no 22. februāra tās būs skatāmas kinoteātros visā Latvijā – Splendid Palace, Cinamon un Multikino Rīgā, Cinamon Balle Liepājā, Kino Lora Siguldā, Silverscreen Rēzeknē un Daugavpilī, Gaisma Valmierā, Kino Rio Ventspilī, Vidzeme Madonā, Kino 3D Smiltenē, Star Cinema Korso Jūrmalā, Kino Auseklis Talsos, Vidzemes koncertzālē Cēsīs, Kultūras centrā Kuldīgā.

Vienlaikus ar izrādīšanu kinoteātros no 22. februāra filmu Lote un pazudušie pūķi būs iespējams noskatīties platformā Shortcut.

Latvijas pirmizrādi filma Lote un pazudušie pūķi piedzīvo tūlīt pēc Berlīnes starptautiskā kinofestivāla noslēguma – šajā A klases festivālā Lotes filma bija atlasīta konkursa programmai Generation, Berlinālē tā piedzīvoja četrus publiskos seansus un vienu skati filmu tirgū, kopā to noskatījās apmēram 2000 Berlināles apmeklētāju. Šobrīd jau parakstīti līgumi par filmas izrādīšanu Benelux valstīs (Beļģijā, Nīderlandē, Luksemburgā) un Norvēģijā, apstiprināta izrādīšana Somijā un Francijā, interesi izrāda arī kino izrādītāji no Turcijas, Spānijas, Polijas, Korejas, Ķīnas, Brazīlijas, Katalonijas, bijušajām Dienvidslāvijas valstīm un Tuvajiem austrumiem. Jaunajai Lotes filmai paredzama arī raiba festivālu dzīve, tuvākais šobrīd zināmais ir Stokholmas kinofestivāls aprīļa sākumā.

Visiem jaunumiem par filmu Lote un pazudušie pūķi var sekot filmas Facebook profilā ŠEIT, tur atrodamas arī nu jau divas dziesmas no jaunās filmas – gan Lotes un Rozītes dziesma, kurai mūziku sacerējis populārais igauņu kinomūzikas meistars Svens Grinbergs, bet vārdus – arī Latvijā pazīstamā bērnu grāmatu autore Lēlo Tungala (atdzejojis Andris Akmentiņš), gan arī Debesu lapsu dziesma, kurai gan mūziku, gan vārdus sacerējis Renārs Kaupers un pats arī izpilda dziesmu.

 

Vairāk informācijas:
Zane Dzene,
29244310
zane.dzene@gmail.com

 

19.02.2019.

19/02/2019