Arhīvs

Kinoteātrī Rīga “Bekons, sviests un mana Mamma”

No 6. februāra kinoteātrī Rīga sāk demonstrēt jaunu dokumentālo filmu Bekons, sviests un mana Mamma.

Filmu studijā Ego Media tapusi režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas dokumentālā filma Bekons, sviests un mana Mamma, kas jau izpelnījusies sajūsminātas atsauksmes gan vienīgajā seansā Rīgā 2008. gada nogalē, gan starptautiskā arēnā – pasaules pirmizrādi šī filma piedzīvoja Eiropas prestižākajā dokumentālā kino forumā, Starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla (IDFA) konkursa skatē.
 
Filmas galvenā varone ir režisores Mamma – zemniece Tāle Kalna, kuru Ilze filmējusi 17 gadus. Visu šo laiku Mamma cīnījusies ar dzīvi savās lauku mājās Auziņās, teikdama: „Savā viensētā tu vari brīvi domāt, un cilvēks ir radīts, lai domātu – tur jau tā brīvība ir!” Ļoti personiskais stāsts par Mammu vienlaikus ir arī precīzs un lakonisks stāsts par Latvijas ceļu kopš neatkarības atgūšanas, par sapņiem un realitāti, par politiskajām un sociālajām pārmaiņām, kas skar vienkārša cilvēka dzīvi. Ilze saka – Mamma ir stipra un gudra, saņem triecienus, bet nelūst. Gluži otrādi, viņa pierāda, ka arī viens sīks cilvēciņš var darīt lielas lietas savu līdzcilvēku labā – izkarot autobusu maršrutu no Bileiķiem uz Auci, sarunāt māksliniekus no Rīgas, honorāru maksājot ar kompotiem un speķi… Lai cik grūti, Mamma uzcērt sarkanu žaketi vai blūzi un saka – neko nedrīkst nožēlot, kas izdarīts, tas izdarīts!
 
Filmas režisore Ilze Burkovska-Jakobsena jau gandrīz 18 gadus ar ģimeni dzīvo Norvēģijā, bet 5. un 6. februārī ieradīsies Rīgā un būs pieejama intervijām. Mediju pārstāvjus, kas vēlētos aprunāties ar filmas Bekons, sviests un mana Mamma autori, lūdzam savlaicīgi pieteikties Martai Bitei! Ja nepaspējāt filmu noskatīties pirmizrādē vai mediju seansā, iespējams saņemt arī filmas DVD, lai to noskatītos pirms intervijas.
 
Filmā izmantoti arī arhīvu materiāli, tā tapusi sadarbībā ar Norvēģijas studiju Bivrost Film, filmu finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs.

Papildu informācija:
Marta Bite
6 729 17 20, 2 940 44 43
marta@egomediaweb.com

03/02/2009