Arhīvs

Kinoteātrī “K.Suns” – Frankofono filmu dienas

17. martā kinoteātrī “K.Suns” sākas tradicionālā, jau sestā Frankofono filmu nedēļas nogale – trīs dienās sešas filmas no Francijas, Kanādas un Šveices, valstīm, kurās runā franciski. Visas filmas franču valodā ar angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā, ieejas kartes pieejamas kinoteātra kasē.

Francosite

Filmu programma:

17. martā plkst. 17:00
FATIMA
  rež. Filips Fokons (Francija)
Fatima
de Philippe Faucon, France
Fatima dzīvo viena pati kopā ar savām divām meitām: Suadu, 15 gadus vecu dumpīgu pusaudzi un astoņpadsmitgadīgo Nesrinu, kura uzsāk medicīnas studijas. Fatima vāji prot franču valodu un nav apmierināta ar savām attiecībām ar meitām. Abas divas ir viņas dzīves virzītājspēks, lepnuma un vienlaikus arī nemiera avots. Lai meitām nodrošinātu vislabāko nākotni, Fatima strādā par apkopēju ar mainīgu darba grafiku. Kādu dienu viņa nokrīt pa kāpnēm. Nestrādājot Fatima sāk rakstīt arābiski, lai pateiktu savām meitām to, ko līdz šim nav bijis iespējams pasacīt.

17. martā plkst. 19:00
CIKLISKI  rež. Frederiks Favrs (Šveice)
Cyclique de Fréderic Favre, Suisse 
Filma ieved Lozannas velokurjeru ikdienā un ļauj mums ar katru poru būt līdzdalīgiem trīs kurjeru dzīvē; viņi visi nonākuši savas dzīves pagrieziena punktā. Filma par pieaugšanu un savas patiesās vietas meklējumiem šajā pasaulē.

18. martā plkst. 17:00
SEMS rež. Elēna Hazanova (Šveice)
Sam d’Elena Hazanov, Suisse
Sems, septiņus gadus vecs puika, kurš kopš vecāku šķiršanās dzīvo ar mammu, jūtas spiests pārcelties pie sava tēta Žeroma – rakstnieka, kuram trūkst iedvesmas. Sems tēvu gandrīz nepazīst, jo, izņemot brīvlaikus, tēvs par viņu tikpat kā nekad nav rūpējies. Visi, kas Žeromu pazīst, uzskata, ka viņš nav spējīgs parūpēties par bērnu. Pēc haotiska iesākuma, tomēr stiprinoties savā pārliecībā, Semam izdodas panākt, ka Žeroms top apskaidrotāks un nobriedušāks, kļūstot par tādu tēvu, kāda viņam tik ļoti trūka.

18. martā plkst. 19:00
MĀMIŅA  rež. Ksavjē Dolans (Kanāda)
Mommy de Xavier Dolan, Canada
Filma Māmiņa turpina Dolana iemīļoto tēmu par mātes un dēla attiecībām: šajā gadījumā tā ir vientuļā māte Diāna un viņas grūti audzināmais, hiperaktīvais pusaugu dēls Stīvs. Viņu attiecības nemitīgi ir uz eksplozijas robežas – ne tikai Stīva uzvedības dēļ, bet arī tāpēc, ka Diāna jeb Die, kā viņa pati sevi dēvē, nemaz nav tik prasmīga māte. Par trešo elementu kļūst kaimiņiene Kaila, kas piekrīt mācīt Stīvu un atrod ar viņu negaidītu sapratni. Taču, kā jau to var nojaust, arī biklajai, pieklājīgajai skolotājai ir savi noslēpumi.

19. martā plkst. 17:00
SOFIJAS NEDIENAS rež. Kristofs Onore (Francija)
Les malheurs de Sophie de Christophe Honoré, France

Kādu dienu Romēna vecmāmiņa – 85 gadus veca kundze – pēkšņi pazūd no veco ļaužu pansionāta. Romēns dodas vecmāmiņas meklējumos kaut kur tālās atmiņās… Filmas režisors iezīmē Davida Foenkinosa romānā atainotu ģimenes portretu, kurā Annija Kordī brīnišķīgā pustoņu tēlojumā, tālu no teātra skatuves spozmes spēlē vecmāmiņu, kas redz savu dzīvi izgaistam un tieši tādēļ vēl vairāk to mīl.

19. martā plkst. 19:00
TOMS FERMĀ  rež. Ksavjē Dolans (Kanāda)
Tom à la ferme de Xavier Dolan, Canada 
Jauns reklāmu veidotājs Toms dodas uz laukiem apmeklēt bēres. Ierodoties tur, viņš ir pārsteigts, ka neviens viņu nepazīst un nezina, kādas attiecības viņu saistīja ar aizgājušo. Drīz vien mirušā brālis Tomu iepin baisā spēlē, kurā Tomam ir jāuztur sērojošās ģimenes miers, lai nosargātu viņu labo vārdu un neaizskartu sērojošās mātes jūtas. Taču ģimenes tumšā pagātne draud sagādāt vēl lielākas nepatikšanas Tomam viņa braucienā uz laukiem.

Programma arī ŠEIT.

Ieejas kartes kinoteātra K.Suns kasē.

 

15.03.2017.

15/03/2017