Arhīvs

Kinomuzeja filmu programma

Rīgas Kinomuzejs turpina iepazīstināt ar Latvijas filmām! Sestdienas, 30.augusta rīta seanss veltīts visai ģimenei, plkst. 14:00 – jaunākās dokumentālās filmas, bet plkst. 16:00 aicinām skatīties spēlfilmas!Plkst. 12:00
Trīs musketieri, rež. Jānis Cimmermanis, 2006, animācija, 83 min
17. gadsimts Francijā. Karaliene Anna mīl angļu hercogu Bekingemu, kardināls Rišeljē ir greizsirdīgs, kardināla gvardi nemitīgi plēšas ar karaļa musketieriem.. un visam šim virpulim pa vidu – jaunais gaskonietis d’Artanjans ar trim draugiem Atosu, Portosu un Aramisu. Filma uzņemta pēc tāda paša nosaukuma romāna.

Plkst. 14:00
Par dzimtenīti, rež. Māris Maskalāns, Laila Pakalniņa, 2008, dokumentālā filma, 56’
Par dzimtenīti civilizāciju pārstāv trīs pie kāda zivju dīķa Latgalē dzīvojoši vīrieši, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar šo dabas stūrīti, dīķa uzraudzību un putnu pētniecību. Filmas varoņu vārdi, nodarbes, biogrāfijas filmā nav afišētas. Šī trijotne kalpo kā iemesls uzticības, saistību pētījumam. Viņi dzīvo tieši šeit — pie konkrētā karpu dīķa Latgalē, gan saskaņā, gan citreiz kontrastā ar dabu. Tā ir viņu realitāte. Viņu dzimtenīte.

 
Plkst.16:00
Krišana, rež. Fred Kelemen, 2005, 90 min. Latvijas/ Vācijas kopražojuma filma
Filma rādīta daudzos Starptautiskos filmu festivālos, kuros tā īpaši izcelta par melnbaltā stilistikā veidotu attēlu.
 
Matīss Zelčs, Latvijas nacionālā arhīva darbinieks Rīgā, kādā naktī pamana uz tilta sievieti. Viņš neiejaucas tās mēģinājumā ielēkt no tilta ūdenī un noslīcināties. Tas  izraisa Matīsā vainas sajūtu un izmaina viņa dzīvi. Sieviete kļūst par viņa apsēstību.

22/08/2008