Arhīvs

Kinomuzeja filmu programma

Rīgas Kinomuzejs sestdien, 27.septembrī turpina iepazīstināt ar Latvijas filmām! Plkst. 12:00
Pasmaidi, draugs, rež. Dace Rīdūze, 11 min, 2007
Mežu pārskrien šausminoša ziņa: kāds ir nozadzis Bebra galveno darbarīku – viņa zobus. Tūlīt ierodas detektīvs Pūce un viņam par palīgu piesakās mežacūcēns. Aizdomās tiek turēti vairāki meža iemītnieki, bet nav viegli atklāt, kurš ir vainīgais.
Jaunā suga, Ēvalds Lācis, 10 min, 2008
Kukaiņu pētnieks atrod pļavā jaunu kukaiņu sugu, ko labprāt pievienotu savai kolekcijai. Tomēr kukaiņiem šajā sakarā ir citi plāni – viņi negrib kļūt par muzeja eksponātiem. Divas kukaiņu meitenītes atrod risinājumu, lai „gan vilks būtu paēdis, gan kaza dzīva”.
Rezgalības-II, rež. Jānis Cimmermanis, 12 min, 2007
Rezgalības ir leļļu filmu seriāls, kas veidots pēc vācu karikatūrista Vilhelma Buša komiksu motīviem. Galvenais varonis ir rezgalīgais puika Pēteris, kurš bieži vien negribot izraisa veselu smieklīgu un traģikomisku darbību virkni. Šī sērija stāsta par notikumiem pavasarī. Ir pavasaris, kokiem plaukst lapas, putni iekārto ligzdas, ļaudis rosās un poš māju, savukārt Pēterītis pa tam lāgam ne vien dārzā uzveido viltus kurmju rakumus, bet arī pamodina lāci…
Medības, rež. Jānis Cimmermanis, 9 min, 2007
Vecais pensionārs ir kļuvis par mežsargu un dzīvo savā namiņā, draudzējoties ar visiem meža iemītniekiem. Viņa mierīgo dzīvi pārtrauc telefona zvans – kungi brauc uz mežu medīt. Pensionārs sauc palīgā slaveno Avārijas brigādi.

Plkst. 14:00
Filozofs izbēdzis, rež. Uldis Tīrons, dokumentālā filma, 2005, 60’
Filma par ekscentrisko un paradoksālo krievu filozofu Aleksandru Pjatigorski, budisma un Senās Indijas filozofijas speciālistu, kopš sešdesmitajiem gadiem leģendāru tēlu krievu intelektuālajās aprindās, pazīstamu rakstnieku, kurš vāc interesantus cilvēkus un nevēlas gatavoties nāvei.
 
Plkst.16:00
Darbaļaužu balets, rež. Roberts Vinovskis, 2007, 52 min
Futbols var būt kas vairāk nekā vienpadsmit bumbu trenkājoši nejēgas vai miljoni alus dzērāji pie TV ekrāniem. Filma iezīmē vairāku nozīmīgu teorētiķu domas par futbola un dzīves drāmas līdzību, raksturojot tā ētiskos un estētiskos aspektus, kā arī neatņemamo saikni starp mūsdienu sabiedrību. No iereibušiem līdzjutējiem dziļi Latvijas laukos līdz nacionālās izlases aizkulisēm. No līksmojošām ielām Parīzē un Lisabonā līdz sportiskai spriedzei Eiropas čempionātā – filma veido alternatīvu stāstu, kas futbols ir vai varētu būt.

24/09/2008