Pēc dažu gadu pārtraukuma darbību atsācis kinoklubs “Horizonts” – jau 11. un 12. maijā pl. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā indiešu melnā komēdija “Oye Lucky! Lucky Oye!”(2008), ievadlekciju sniedz režisors Juris Poškus.

Filma iedvesmojusies no patiesa stāsta par Lucky Singh, leģendāru, harizmātisku un bezbailīgu indiešu zagli, kas iefiltrējās bagātajā un ietekmīgajā Deli sabiedrības daļā, lai pēc tam to apzagtu. Viņš bija nozadzis miljoniem vērtas lietas un, lai gan tika pozicionēts kā mūsdienu Robins Huds, Singhs bez aizspriedumiem aplaupīja gan bagātos, gan nabagos.

151632-oye-lucky-lucky-oye

Filma sākas ar noķertā zagļa tiesāšanu un izseko viņa ceļam no noziedzības inficētiem Deli nabadzīgo rajoniem līdz valsts varas koridoriem. Šajā gaitā Singhs iegūst uzticamus draugus, iemīlas un iemanās apmuļķot tiesu un kārtības mašinēriju. Filmas scenārija autore ir Urmi Juvekare, viena no pazīstamākajām indiešu mūsdienu scenāristēm. “Oye Lucky! Lucky Oye!” (režisors Dibakar Banerjee) ir mūsdienu Bolivudas filma, kas sevi apliecinājusi gan festivālos, gan komerciālajā izplatīšanā. Atšķirībā no lielas daļas Eiropas filmu, šī indiešu komēdija ir izklaidējoša, tomēr arī tematiski piesātināta, raksturojot Bolivudas pašpietiekamību un konkurētspēju ASV kino industrijas pārpludinātajā tirgū.

Vairāk par filmu: http://www.imdb.com/title/tt1292703/

Filmas seanss arī 12. maijā 18:00

Ieeja 3 EUR

Kinoklubs Horizonts aizsākās pirms apmēram 10 gadiem kā teātra režisora Alvja Hermaņa un kinorežisora Jura Poškus kopīga iniciatīva. Tās mērķis bija ar kino aktualitātēm iepazīstināt Jaunā Rīgas Teātra aktierus. Kopš paša sākuma pasākumi notiek pirmdienu vakaros – aktieru brīvajās dienās -, tomēr pulcējot arvien lielāku interesentu skaitu arī ārpus aktieru loka.

Katrs pasākums ietver lektora uzrunu par vakara tēmu, filmu un diskusiju ar skatītāju piedalīšanos. Projekts ir mūsdienīga versija par 90. gados tik izplatīto kinoklubu tradīciju – laikā, kad interneta pirātisms ir ikdiena, Horizonts piedāvā rūpīgi atlasītu programmu, fokusējoties uz mūsdienās tapušām filmām un skatot tās kino vēstures kontekstā. Lekcijas, aktīvi iesaistot skatītājus, lasa sabiedrībā pazīstami un plaši atzīti kino jomas eksperti.

Kinolektoriju organizē filmu studija FA Filma sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un Rīgas domi.