Arhīvs

Kinoforums “Un Vārds tapa filma…”

No 28.aprīļa līdz 5.maijam Rīgā Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā Āgenskalna baptistu draudzē notiks kinoforums Un Vārds tapa filma….

28.04. plkst.18.00 Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā 
Par cilvēkiem un Dieviem (Des hommes et des dieux)
Režisors Xavier Beauvois (Francija, 2010.gads, 120 min.), lomās Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin, Philippe Laudenbache, Jacques Herlin, Loic Pichon, Xavier Maly, Jean-Marie Frin.Žūrijas speciālā un Ekumēniskās žūrijas balva Kannu Kino festivā.
Kādā klosterī Alžīrijas kalnos dzīvo astoņi mūki – saskaņā ar Dievu, sevi un kaimiņiem. Kad islāma nemiernieki nogalina grupu viesstrādnieku, briest konflikts starp vietējo varu un teroristiem, un arī mūkiem jāizvēlas – doties prom vai palikt. Pēc apspriešanās un vaicājot Dievam pēc viņa gribas, mūki paliek, neskatoties uz dzīvības briesmām. Filma veidota pēc reāliem 1996.gada notikumiem.
 
29.04. plkst.18.00 Āgenskalna baptistu draudzē
2.05. plkst.16.00 Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā
Vēstules tēvam Jākobam (Postia pappi Jaakobille)
Režisors Klaus Härö (Somija, 2009.gads, 74 min.), lomās Kaarina Hazard, Jukka Keinonen, Heiki Nousiainen. Ekumeniskās žūrijas balva Lībekas Kino festivālā.
Pēc iznākšanas no cietuma Leila tiek norīkota par tēva Jākoba, kas zaudējis acu gaismu, asistenti. Abu attiecības veidojas sarežģīti. Garīdznieks savu dzīves uzdevumu saskata atbildēs uz iesūtītajām vēstulēm, Leilai sākumā tas šķiet bezjēdzīgi. Taču, kad vēstuļu straume izsīkst, viņa izdomā, kā uzturēt tēva Jākoba garu možu. Beznosacījuma mīlestība, kas pārvērš pat visrobustāko cilvēku.
 
30.04. plkst.18.00 Āgenskalna baptistu draudzē
5.05. plkst.18.00 Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā
Piena ceļš (La voie lactee)
Režisors Luis Bunuel (Francija, Vācija, Itālija, 1969.gads, 105 min.), lomās Paul Frankeur, Laurent Terzieff, Alain Cuny, Edith Scob, Bernard Verley, Michel Piccoli. Interfilm balva Berlīnes Kino festivālā.
Divi klaidoņi soļo no Parīzes uz Santjago di Kampastela. Cerības uz žēlastības dāvanām vainago tikšanās ar pašu Dievu, kas aicina “necienīgos” uz dīvainām izdarībām. “Piena ceļš” ved cauri ciešanām un arī cauri baznīcas tumšajai vēsturei. Solidarizējoties ar nesvētajiem ceļiniekiem, Luis Bunuel, kā viņš sevi dēvēja “ķeceris no Dieva žēlastības”, paver skatu arī uz patiesu reliģiozitāti.
 
2.05. plkst.18.30 Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā
Lielais klusums (Die grosse Stille)
Režisors Philip Groening (Vācija, 2005.gads, 169 min.). Eiropas gada labākā dokumentālā filma, žūrijas speciālbalva Sandensas Kino festivālā.
Grande Chartreuse Alpu kalnos dibināts pirms 900 gadiem. Askētiskākie kartēziešu mūki te dzīvo klusumā un meditācijās. 1984.gadā vācu režisors Philip Groening lūdza mūkiem atļauju veidot dokumentālo filmu par šo klosteri. Pēc 16 gadiem viņš to saņēma — ar stingriem nosacījumiem, ka dokumentālajai filmai jābūt bez teksta un tā jāuzņem bez mākslīgā apgaismojuma. Rezultāts tapis, pavadot klosterī sešus mēnešus.
 
3.05. plkst.16.00 Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā
Stērstes (Ovsjanki)
Režisors Aleksejs Fedorčenko (Krievija, 2010.gads, 75 min.), lomās Igors Sergejevs, Jurijs Curillo, Jūlija Auga, Ivans Tušins. OCIC balva Venēcijas Kino festivālā.
Kad Mironam nomirst sieva, viņš aicina darba biedru piedalīties mīļotās apglabāšanā. Savdabīgā road movie izceļ no vēstures dzīlēm senu somugru tradīciju, kas saglabājusies mazas tautas — merjaņi — atmiņā. Apglabāšanas rituāla maģija, smalkā skaņu partitūra, aktieru eksistence pie mātes dabas suģestē un rosina katru meklēt savas dzīves atskaites punktu.
 
3.05. plkst.18.30 Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā
Vegas
Režisors Gunnar Vikene (Norvēģija, 2009.gads, 93 min.), lomās Anders Baasmo, Kristi—Helene Engeberg, Helge Jordal, Eindrige Eidsvold. “Interfilm” žūrijas atzinība Libekas Filmu festivālā.
Labklājīgā sabiedrībā akūti trūkst mīlestības un vecāku atbildības par savām atvasēm. Tā rezultātā trīs pusaudži — Tomas, Marianne un Terje — nonāk kolonijā. Iemesli izkristalizējas daudzslāņainos un intensīvos notikumos. Negaidīti garīgais spēks atklājas tieši pusaudžu savstarpējās attiecībās (lieliski visi jaunie tēlotāji). Viņi izrādās “viens otra sargs”, tādejādi viešot nākotnes cerības.
 
4.05. plkst.16.00 Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā
Māte Terēza (Mother Teresa)
Režisores Ann Petrie un Jeanette Petrie (ASV, 2004.gads, 54 min.).
Dokumentāla filma — Mātes Terēzes pēdējā intervija uz viņas bēru dienas fona, stāsts par viņas pēdējo dienu.
 
4.05. plkst.18.30 Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā
Citu gadu (An Other Year)
Režisors Mike Leigh (Lielbritānija, 2010.gads, 129 min.), lomās Jim Broadbent, Ruth Sheen, Lesley Manville. Ekumēniskās žūrijas balva Kannu Kino festivālā, Londonas kritiķu balva, nominācija Amerikas Kinoakadēmijas balvai Oskars.
Kāda pusmūža pāra ikdiena rit harmoniskā saskaņā — katram savā profesijā, darbā dārzā, viņi bieži rīko viesības draugiem. Kāds aiziet mūžībā, cits nevar atrast savu īsto otro pusīti, kāds varbūt iedzer un runā par daudz. Stāsts ir par pavisam “normālu” cilvēku dzīves peripetijām. Spožais aktieru ansmablis liek gan smieties par viņiem, gan — just līdzi, varbūt — saskatīt viņu personāžos arī sevi.
 
Visas filmas, izņemot Stērstes, demonstrēs ar sinhronu tulkojumu vai subtitriem latviešu valodā. Pēc seansiem notiks diskusijas – tās vadīs kapelāne Rudīte Losāne, mācītāji Didzis Stilve un Agris Sutra, kinokritiķe Anita Uzulniece.
 
Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Jauniešu centrs – Reformātu baznīcā Mārstaļu ielā 10
Āgenskalna baptistu draudze – Mārupes ielā 14
 
Organizē: nodibinājums Stunda, atbalsta Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Valsts Kultūrkapitāla fonds

Informācijai: www.jauniesucentrs.lv;www.agenskalns.org

 
Ieeja par ziedojumiem.   

27/04/2011