Arhīvs

Kinofestivāls “Spektrs” jau piekto reizi

No 11. aprīļa līdz 17. aprīlim kinoteātrī “Kino Citadele” notiek kinofestivāla “Spektrs” pavasara sesija, piedāvājot skatītājiem astoņas jaunas filmas.

spektrs5_poster_web

Kā apgalvo kinofestivāla organizatori, “Spektrs” ir radīts, lai izrādītu Latvijas kino skatītājiem izcilas filmas, kuras bieži vien aiziet secen kinoteātru repertuāram, kā arī piedāvā patiesiem kino faniem un baudītājiem iespēju redzēt karstākās un daudzsološākās filmas ekskluzīvās pirmizrādēs. Kinofestivāla mērķis nav kvantitāte, bet gan kvalitāte, un tā neiztrūkstošās sastāvdaļas ir tematiskas prezentācijas, ekskluzīvi Holivudas un Latvijas filmu materiāli un īsta kinomānu atmosfēra!

Festivāls norisinās k/t “Kino Citadele” no 11. līdz 17. aprīlim un piedāvā skatītājiem astoņas filmas:

Latvijas pirmizrāde: “Mednieks un Ledus karaliene / The Huntsman: Winter’s War”
Viena no kinofestivāla Spektrs lielajām pirmizrādēm šoreiz – krāšņā un grandiozā pasaku filma “Mednieks un Ledus Karaliene”. Šajā prīkvelā galveno lomu atkal atveidos lieliskais Kriss Hemsvorts, atgriezīsies Šarlīze Terona (un neatgriezīsies – Kristena Stjuarte), kā arī būs redzamas Emīlija Blanta un Džesika Časteina! Pie filmas grožiem šoreiz “Malefisentas” un pirmas daļas specefektu autors Sedriks Nikolass-Trojāns – būs skaisti!
Filmas info, seansu datumi un laiki ŠEIT

Latvijas pirmizrāde: “Sabrukums / Demolition”
Turpinot veiksmīgo sadarbību ar režisoru Žanu-Marku Vallée (festivālā iepriekš notika viņa “Dallas Buyers Club” un “Wild” Latvijas pirmizrādes) un aktieri Džeiku Džilienholu (“Enemy” un “Nightcrawler”), šoreiz viņu svaigākā kopdarba “Sabrukums / Demolition” pirmizrāde! Šajā emocionālajā, bet pacilājošajā drāmā Džeika varonis vispirms zaudēs, bet tad atkal atgūs dzīves garšu. Citās lomās filmā redzēsim Naomi Votsu un Krisu Kūperu.
Filmas info, seansu datumi un laiki ŠEIT

Latvijas pirmizrāde: “Virsotne / High-Rise”
Balstīta uz rakstnieka Dž.Dž. Ballarda tāda paša nosaukuma romānu. Jauns ārsts ievācas augstceltnē, kurā ir šķietami viss ideālai dzīvei – baseins, skola, pašiem savs lielveikals un citi dzīves labumi. Tomēr ēkas pašpietiekamība aizvien vairāk nošķir tās iemītniekus no ārpasaules, liekot tiem noslāņoties un norobežoties vienam no otra. Gaisā virmo revolūcijas smaka, un pietiek ar vismazāko dzirksteli, lai utopija iegrimtu haosā… Režisors – Bens Vītlijs (“Kill List”, “Sightseers”).
Filmas info, seansu datumi un laiki ŠEIT

Latvijas pirmizrāde: “Džungļu grāmata / The Jungle Book”
Režisors Džons Favro piedāvā jaunāko kino tehnoloģiju brīnumu – Volta Disneja studijas “Džungļu grāmatas / The Jungle Book” pilnmetrāžas ekranizāciju, izpildītu pēc jaunākajiem datortehnoloģiju standartiem! Džungļi, zvēri un Maugļa piedzīvojumi rada pilnīgu klātbūtnes sajūtu – arī pateicoties izcilajam 3D un Dolby Atmos skaņai! Filmas pamatā – Redjarda Kiplinga slavenā grāmatu sērija par Maugli.
Filmas info, seansu datumi un laiki ŠEIT

Ekskluzīvi festivālā: “Ragana / The Witch”
Kopš “Blēras raganas” nav bijis ekvivalenti biedējošas un psiholoģiski spēcīgas filmas, un tas, ka abas ir par vienu un to pašu tematu, nav nekāda sagadīšanās (šī droši var kalpot kā prīkvels). Lēna, drūma un ievelkoša kostīmdrāma, kur līdz pat pēdējiem mirkļiem nav iespējams saprast, vai mums patiešām darīšana ar pārdabiskiem spēkiem, vai arī ar pionieru grūtību un izolācijas radīto psiholoģisko šoku – šī ir pieredze, ko katram jāizbauda pašam!
Filmas info, seansu datumi un laiki ŠEIT

Ekskluzīvi festivālā: “Karaliskie Tenenbaumi / The Royal Tenenbaums”
Plašās Tenenbaumu ģimenes atlases atgriežas radu lokā, kad uzzina, ka viņu tēvs ir neārstējami slims un tam atlicis dzīvot pavisam nedaudz… Kinofestivāla Spektrs ietvaros aicinām vēlreiz izbaudīt šo iemīļotā režisora Vesa Andersona iemīļoto klasiku uz lielā ekrāna – galvenajās lomās joprojām Džīns Hekmens, Gvineta Peltrova, Bens Stillers, Andželika Hjūstone, Ouens Vilsons, Lūks Vilsons un daudzi citi iemīļoti aktieri!
Filmas info, seansu datumi un laiki ŠEIT

Ekskluzīvi festivālā: “Anomalisa / Anomalisa”
Oskara balvas nominācija par labāko animācijas filmu (bet vajadzēja par labāko pilnmetrāžas filmu!), nominācija Zelta Globusam un daudzām, daudzām citām balvām (kopumā 66 nominācijas un 18 uzvaras). Neparasta un dzīvespriecīga traģikomēdija no mūsu mīļākā neirotiķa un žanra eksperta Čārlija Kaufmana (“Gaišo atmiņu mūžīgais starojums”, “Adaptācija”, “Būt Džonam Malkovičam”), pilnībā izpildīta leļļu tehnikā – saturisks un vizuāls brīnums!
Filmas info, seansu datumi un laiki ŠEIT

Latvijas pirmizrāde: “Zaļā istaba / Green Room” un KONCERTS!
Klasiskais stāsts par kovbojiem un indiāņiem šoreiz pasniegts modernā mērcē, jo filma stāstīs par kādu garāžas pankgrupu, kurai “pietika prāta” ar koncertu uzstāties neonacistu midzenī… Nakts būs gara un asiņaina, bet skatītāji kinoteātri pametīs ar ievērojami mazāku nervu apjomu! Viena no 2016. gada kino pērlēm, kurā netipiskās lomās redzēsim Patriku Stjuartu, Antonu Jelčinu un Imodžinu Putsu. Īpašs pasākums – grupas Parara koncerts, filma & cienasts no Cēsu alus radīs īstu pankroka koncerta atmosfēru!
Filmas info, seansu datumi un laiki ŠEIT

Pilna festivāla filmu programma mājaslapā
Festivāla mediju mape (attēli, plakāti u.c.)

Kontakti:
Sergejs Timoņins | co-founder & managing director
Film distribution & film festival “Spektrs”
Film events “Kinoblogeri.lv”
phone: +371 25912995
facebook.com/kinoblogeri & twitter.com/Kinoblogeri

 

09/04/2016