Arhīvs

Kino teorijas vakarskola pievēršas kino autoram

LKA Rīgas Kino muzejs aicina apmeklēt Kino teorijas vakarskolas pirmās sezonas noslēdzošo ciklu, kas pievērsīsies kino autora teorijai, cikla vadītājs – kino teorētiķis un režisors Jānis Putniņš. Pirmā tikšanās reize notiks 11. maijā plkst. 18:30 Rīgas Kino muzejā, Peitavas 10 (ieeja no Alksnāja ielas).

autora teorija_mazs

Lai pieteiktos apmeklēt kino teorijas vakarskolu, lūdzam sūtīt e-pastu uz kinomuzejs@kinomuzejs.lv, un interesentiem tiks nosūtīts teksts lasīšanai – Endrjū Serisa (Andrew Sarris) eseja Notes on the Auteur Theory in 1962.

Kino teorijas vakarskola ir projekts, ko Kino muzejs uzsāka pavisam nesen, 2017. gada februārī. Šī projekta mērķis ir iepazīstināt interesentus ar dažādiem kino teorētiskiem konceptiem. Vakarskolas ideja ir uzlabot spēju kritiski analizēt kino, kā arī celt ar kino saistītu diskusiju kvalitāti. Projekts tā pirmajā sezonā sastāv no trim dažādiem cikliem – atšķirīgām tēmām, un katra no tām ir apskatīta četrās tikšanās reizēs ceturtdienu vakaros. Jau aizvadīti pirmie divi cikli, kas pievērsās dokumentālajam kino un kino semiotikai. Tikšanās tiek veidota kā seminārs, kura laikā noris saruna starp vadītāju un apmeklētājiem par iepriekš izlasītu tekstu, apspriežot neskaidro, diskutējot par svarīgākajām idejām un skaidrojot konceptu nozīmīgumu.

Noslēdzošajā ciklā tikšanās plānotas katru ceturtdienu plkst. 18:30 Kino muzeja zālē – 18. maijā, 25. maijā un 1. jūnijā.

Plašāka informācija par katru tikšanos pieejama Kino muzeja Facebook lapā (https://www.facebook.com/KinoMuzejs/) un mājaslapā www.kinomuzejs.lv.

Projektu rīko LKA Rīgas Kino muzejs, norises vieta – Kino muzejs, Peitavas iela 10 (ieeja no Alksnāja ielas). Projekta norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ieeja bez maksas, iepriekš jāpiesakās, rakstot e-pastu kinomuzejs@kinomuzejs.lv.

 

Informāciju sagatavoja
projekta kuratore
Agnese Logina,
agnese.logina@kinomuzejs.lv
26868729

10.05.2017.

10/05/2017