Arhīvs

“Kino Raksti” jūlijā

Jūlijā iznāk jaunais žurnāla Kino Raksti numurs.Rubrikā Latvijas intervija – saruna ar Edvīnu Šnori, kura filma Padomju stāsts / The Soviet Story izskanējusi arī starptautiskā mērogā; Eiropas intervija – ar itāliešu kinorežisoru, scenāristu un profesoru Vito Zagario. Laikā, kad Rīgā koncertē Bjorka, Kino Raksti analizē dziedātājas kinokarjeru, bet rubrikā Albums – ieskats pasaules klases ģēnija Sergeja Eizenšteina dzīves liecībās, kas papildina nupat atvērto izstādi Rīgas Kinomuzejā.

Latvijas Kultūras akadēmiju jūnijā absolvēja desmit operatormākslas bakalauri, Kino Raksti iepazīstina ar katru no viņiem. Kinozinātniece Inga Pērkone analizē Pētera Krilova jaunāko filmu Klucis – nepareizais latvietis, rubrikā Recenzija arī Toma Treiberga viedoklis par Askolda Saulīša dokumentālo filmu Parāds Afganistānai. Žurnāls meklē cēloņus igauņu filmu popularitātei pašu mājās un pasaules festivālos, pētot Igaunijas kino finansēšanas sistēmu un pieredzi rakstā Igaunijas eksplozija, citvalstu kinodzīve redzama arī fotoreportāžā no animācijas Mekas – Anesī festivāla Francijā. Kino Rakstos lasāms arī par dažām jubilejām – Elizabetes Teilores tēlotajai Kleopatrai šogad aprit 45 gadi, bet pasaules kinokritiķu apvienības FIPRESCI Latvijas nodaļai – 15. Kinokritiķis Mārtiņš Slišāns pēta mākslinieka un varas attiecības, ko atsedz klasikas filma Mefisto; šogad jubileju svin gan filmas režisors Ištvans Sabo, gan galvenās lomas atveidotājs Klauss Marija Braundauers.

Vēl žurnālā – daži rudenī gaidāmi festivāli, pasaules un Latvijas jubilāri un citas interesantas lietas; pieprasiet Jāņa Rozes un Valtera un Rapas grāmatnīcās, kinoteātrī K.Suns, Rīgas kinostudijā, galerijā Istaba, interneta grāmatnīcā www.kukii.lv un citās īpašās vietās!

14/07/2008