Arhīvs

Kino profesionāļiem Tallinā – “Baltic Event”

No 29. novembra līdz 2. decembrim Tallinā notiks Baltic Event – starptautisks, spēlfilmu veidotājiem veltīts pasākums.

Tā ietvaros piekto reizi notiks kopprodukciju tirgus un paralēli norisinās arī Black Nights filmu festivāls.

Baltic Event līdz ar Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu, kas ir Nacionālā Kino centra organizēts starptautisks ideju tirgus un katru gadu notiek Rīgā, septembra sākumā, ir Baltijas valstu sadarbības platformas Baltic Films pasākums.
 
Baltic Event ir lieliska iespēja filmu producentiem paplašināt savu starptautisko kontaktu loku, tikties un pārrunāt potenciālo sadarbību ar kolēģiem no kaimiņu valstīm, filmu izplatītājiem, preses un festivālu pārstāvjiem, piedalīties semināros par būtiskākajiem jaunumiem filmu nozarē.
 
Kopprodukciju tirgū producentiem no Baltijas un Austrumeiropas valstīm, Skandināvijas un Krievijastiek organizētas individuālās tikšanās ar potenciālajiem partneriem – producentiem, filmu izplatītājiem. 12 tirgum atlasīto projektu vidū ir arī studijas Lokomotīve projekts Cilvēki tur (rež. Aiks Karapetjans, produc. Roberts Vinovskis).
 
Baltic Event laikā notiek arī 2009. gadā pabeigto Baltijas filmu seansi. No Latvijas filmām tiks demonstrēta rež. Anda Miziša filma Medības, Armanda Zvirbuļa Mazie laupītāji. Profesionāļiem būs iespējams iepazīties arī ar režisora Gata Šmita filmu Tas notika ar viņiem, kas savu pirmizrādi piedzīvos 2010. gada sākumā.
 
Īpaša uzmanība BE ietvaros tiek veltīta arī Baltijas valstu filmām, kuras uz ekrāniem sagaidāmas nākamajā gadā. Šogad pirmo reizi dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar topošajām Somijas filmām. Savukārt semināri ir veltīti jauno mēdiju lomai filmu popularizēšanā un izplatīšanā.
 
Baltic Event laikā ir padomāts arī par projektiem, kas vēl tikai taps – Baltijas valstu un Dānijas Media Desk pārstāvju organizētie kursi scenāristiem palīdzēs ne vien profesionālāk attīstīt scenārijus, bet arī satikties potenciālajiem sadarbības partneriem – scenāristam un producentam. Latviju scenāriju darbnīcā pārstāvēs Una Celma, Lote Eglīte un Elīna Lihačeva,.
 
Baltic Event piedalīsies producenti no studijām Lokomotīve, Nida Filma, Ego Media, F.O.R.M.A, Fa Filma, Filmu studija Deviņi, Rija, Tanka, Mistrus Media, Jura Podnieka studija.
 
Sīkāka informācija – www.poff.ee/balticevent.

23/11/2009