Arhīvs

Kino muzeja lektoriju noslēdz Vajdas “Pelni un dimants”

LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotā kinolektorija “Tas, ko tu nedrīksti nezināt: XII” noslēdzošā filma skatāma 22. martā plkst. 19:00, leģendāra pasaules kino klasika no Polijas – viena no vislabāk zināmajām Andžeja Vajdas filmām “Pelni un dimants / Popiół i diament” (1958). Pirms filmas – kinokritiķes Dairas Āboliņas ievadvārdi.

Kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XII” šogad atzīmē savu 10 gadu jubileju un piedāvā programmu, kuras ietvaros sešas filmas pēta attiecības starp kino, pilsētu un cilvēku. Lektorijs nodrošina iespēju redzēt pasaules kino klasiku uz kinoteātra lielā ekrāna, filmas skatīšanos papildina erudīta speciālista komentārs pirms tās.

Polija, 1945. gada maijs. Nacistiskā Vācija ir tikko padevusies, karš ir beidzies. Taču ar to tikai viss sākas: Vācijas karavīriem pametot Poliju, sākas cīņas par varu komunistu pārņemtajā valstī. Macekam, Polijas pretošanās kustības kareivim, tiek dota pavēle nogalināt komunistu komisāru, taču šī pavēle viņā sēj šaubas.

Pelni un dimants ir pārsteidzoši skaista filma par karu, mīlestību un principiem; tā palīdzēja pasaules kino vēsturē ierakstīt režisora Andžeja Vajdas un galvenā aktiera, par poļu Džeimsu Dīnu sauktā Zbigņeva Cibuļska vārdus. Šī Vajdas filma tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajām Polijas filmām un vienu no Vajdas režijas meistardarbiem, tā ir noslēdzošā filma viņa kara filmu triloģijā.

Lektore – kinokritiķe Daira Āboliņa.

Biļetes uz kinolektorija seansiem pieejamas iepriekšpārdošanā kinoteātra “Splendid Palace” (Elizabetes 61) kasēs.
Vairāk informācijas kinoteātra mājaslapā www.splendidpalace.lv, pilna lektorija programma atrodama gan kinoteātra lapā, gan www.kinomuzejs.lv.
Kinolektorija norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja:
Agnese Logina
LKA Rīgas Kino muzeja kuratore,
projekta vadītāja
agnese.logina@kinomuzejs.lv
26868729

22/03/2017