Arhīvs

Kino muzeja lektorija 13. cikls – “Reibinošais neprāts”

LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs “Tas, ko tu nedrīksti nezināt” 13. ciklā aicina iepazīties ar neprātu kinomākslā. Pirmais seanss 10. janvārī, saglabājot lektorijam pierasto formātu – sešos seansos tiks izrādītas kino vēsturē nozīmīgas filmas, katru no tām ievadīs lekcija. Kopš 13. decembra pieejami abonementi, cikls noslēgsies marta beigās.

 

2018. gada kinolektorija tēma ir reibinošais neprāts, un tiks izrādītas filmas, kas to apskata gan formā, gan saturā. Neprāta valdzinājums kino ir labi saprotams: tas ļauj kino veidotājiem ne tikai runāt par nopietnām un sarežģītām tēmām, bet arī veicināt diskusiju par sabiedrības attieksmi pret garīgajiem traucējumiem.

Kinolektorija pirmais seanss norisināsies 10. janvārī ar vācu kino klasiķa Vernera Hercoga filmu Fickaraldo / Fitzcarraldo (1982), pirms tās paredzēta kino un operas režisora Viestura Kairiša lekcija.
Programmā vēl iekļautas šādas filmas –
24.01. Stenlija Kubrika Doktors Streindžlavs jeb Kā es iemācījos neuztraukties un iemīlēju atombumbu /  DR. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) ar fiziķa un LU asociētā profesora Vjačeslava Kaščejeva lekciju
07.02. Ingmara Bergmana filma Mīklaini kā spogulī / Sasom i en spegel (1961), lektors – kino teorētiķis Viktors Freibergs
21.02. Dereka Džārmena filma Vitgenšteins / Wittgenstein (1993), režisora un teorētiķa Dāvja Sīmaņa lekcija.
07.03. Leo Karaksa filma Sliktās asinis / Mauvais sang (1986), kino kritiķes Dairas Āboliņas lekcija
Lektorija noslēdzošais seanss – 21.03., unikāla iespēja uz lielā ekrāna noskatīties neprātīgas latviešu īsfilmas no 90. gadiem, ieskaitot nu jau leģendām apvīto Roberta Vinovska un Arno Kundziņa režisēto filmu Sviests. Seansu papildinās kino režisora, teorētiķa, Nacionālās filmu skolas vadītāja Jāņa Putniņa lekcija.

Visi seansi norisināsies kinoteātrī Splendid Palace, seansu sākuma laiks – plkst. 19:00.

Jau sākot ar 13. decembri, tirdzniecībā pieejams abonements uz visu lektorija ciklu, tas maksā 25 EUR. Iespējams, brīnišķīga un gudra dāvana kādam aizrautīgam kino gardēdim Ziemassvētkos!
Abonementus var iegādāties kinoteātra Splendid Palace kasē vai www.splendidpalace.lv

Individuālās biļetes būs iespējams iegādāties mēneša beigās.

Kinolektoriju finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, tas tiek veidots ar Gētes institūta un Francijas institūta Latvijā atbalstu.

Plašāka informācija: www.kinomuzejs.lv

15.12.2017.

15/12/2017