Arhīvs

“Kino Bize” sezonas noslēgumā Simtgades filmas un Donna Haraveja

Trešdien, 20. jūnijā, savu kino sezonu noslēdz Elizabetes ielas kinoteātris Kino Bize. Pēdējā sezonas dienā kinoteātrī tiks izrādītas Latvijas simtgades filmas Turpinājums” un Paradīze 89”, kā arī tehnoloģiju pētnieces, antropoloģes Donnas Haravejas netipiskā portretfilma Donna Haraveja: Māksla stāstīt izdzīvošanai uz Zemes” (2016, režisors Fabricio Teranova).

Ģimenes kino dubultseanss plkst. 17:00 sāksies ar filmu Turpinājums, kas piedāvā sirsnīgu ieskatu piecu Latvijas pirmklasnieku gaitās gada garumā, tam sekos Madaras Dišleres režisētā spēlfilma Paradīze 89 par četru meiteņu piedzīvojumiem vasaras brīvlaikā, kad norisinās arī Baltijas ceļa notikumi.

Pēdējais sezonas seanss kinoteātrī Kino Bize 20. jūnijā plkst. 21:00 – Fabricio Teranovas dzirkstījošais pētnieces, domātājas, antropoloģes, suņu mīļotājas Donnas Haravejas portrets filmā Māksla stāstīt izdzīvošanai uz zemes / Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival (2016).

Donna Haraveja ir zinātņu un tehnoloģiju jomas pētniece, feministe un zinātniskās fantastikas fane, kura savos darbos ilgstoši strādājusi pie tā, lai veidotu saikni starp zinātni un literatūru. Atpazīstamību viņa guvusi 20. gadsimta 80. gados ar darbiem par dzimuma, identitātes un tehnoloģijas tēmām, atkāpjoties no ierastajām interpretācijām un paverot ceļu atklātam un dzīvespriecīgam starpsugu feminismam. Haraveja ir apdāvināta stāstniece, kura ar vārdiem izveido nepakļāvīgu un iespējām pilnu pasauli, kas čum un mudž ar dzīvām radībām un starpsugām katastrofu laikmetā.
Fabricio Teranovas filma – Donnas Haravejas portrets – radīta, režisoram vairākas nedēļas uzturoties Donnas Haravejas mājā Kalifornijā. Režisors devis pētniecei iespēju runāt viņas pašas vidē, izmantojot pievilcīgu inscenējumu, kas uzsver zinātnieces rotaļīgumu. Tā rezultātā ir tapis unikāls, atklāts un intelektuāls domātājas portretējums.

Pirms filmas nelielu ievadu Donnas Haravejas idejās sniegs LU Medicīnas fakultātes asociētā profesore Signe Mežinska.

Pēc vasaras pārtraukuma kinoteātris Kino Bize savu regulāro darbību atsāks augusta otrajā nedēļā.

Vairāk informācijas www.kinobize.lv

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Lange,
kinoteātra Kino Bize pārstāve
22189061
ieva.lange@kinobize.lv

20.06.2018.

20/06/2018