Arhīvs

“Kino Bize” rīko Pārdaugavas velo-kino tūri

Sestdien, 14. oktobrī, 15:00 pie Āgenskalna tirgus sāksies velobrauciens, ko papildinās gidu stāstījums un dažādi pārsteigumi maršruta gaitā. Brauciens noslēgsies ar kopīgu kino skatīšanos bijušajā kinoteātrī “Renesanse” (padomju laikos – “Sarkanā Ausma”). Programmā divas filmas, kas atspoguļo Pārdaugavas nozīmi Rīgas kontekstā – Ģirta Laubes īsfilma “Mārdomas” (2016) un Leonīda Leimaņa filma “Pie bagātās kundzes” (1969).

 

Interaktīvā velo-tūre tiek veidota sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru, iesaistot Pārdaugavas iedzīvotājus un interesentus. Pasākuma laikā būs iespēja atklāt Āgenskalna mazās ieliņas un dārzus, dzirdēt vietējo iedzīvotāju stāstus, ļauties pēkšņām radošām performancēm, kā arī iekļūt aiz citkārt slēgtām durvīm. Vakarā bijušais kinoteātris Renesanse (vēlāk Sarkanā ausma) atkal atdzīvosies uz pāris stundām, lai ļautos gaismas starā mutuļojošam kino, kurā redzamas Āgenskalna un citu Rīgas apvidu ielas un aprises.

Vispirms tiks demonstrēta Ģirta Laubes un Riharda Gremzes 2016. gada filma Mārdomas par Pārdaugavas sirdi – Māras ezeru un tā apkaimi, Arkādijas parku, Āgenskalnu un Torņakalnu. Savās pārdomās par šīs vides radošo potenciālu un nākotnes perspektīvu dalās ar apkārtni saistītie kultūras cilvēki – teologs, Torņakalna baznīcas mācītājs Juris Rubenis, filozofs Rihards Kūlis, dramaturgs Viktors Jansons, mūzikas festivāla Skaņu mežs idejas autors, organizators un žurnālists Viestarts Gailītis, mākslinieks Mārcis Ziemiņš, mūziķi un režisori Raitis un Lauris Ābeles, skeitborda kustības celmlauzis Mārcis Ruiķis.

Pēc tam sekos Latvijas kino vēstures viens no izcilākajiem darbiem, kurā redzami 20. gadsimta 30. gadi Rīgā – Leonīda Leimaņa 1969. gada filma Pie bagātās kundzes. Filma stāsta par inteliģento bezdarbnieku Oļģertu Kurmi, kas piepelnās kā ratiņstūmējs un kopā ar savu draugu, klaidoni Frīdi, atrod dažādus nelielus darbus pie Kalnkājas kunga. Kurmis jūtas atbildīgs arī par jauno meiteni Emmu Kārkls, kura nesen sēdējusi cietumā par sīkām zādzībām. Emma sāk strādāt par kalponi Kalnkāju namā, līdz atkal nokļūst nepatikšanās.

Pasākuma programma:
15:00 – Interaktīva velo tūre. Tikšanās vieta pretī Āgenskalna tirgum Bāriņu ielā 10
18:00 – Filmu seansi agrākajā kinoteātrī Nometņu ielā 44

Dalība pasākumā ir bez maksas. Pieteikties velo tūrei un/vai kino apmeklējumam var, rakstot uz kino@kinobize.lv

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Vairāk par pasākumu un tā veidotājiem:
www.facebook.com/kinobize
www.kinobize.lv
www.pardaugavasradosaiscentrs.lv

13.10.2017.

13/10/2017