Arhīvs

“Kino Bize” jauno sezonu sāk ar filmu “Brāļi”

Jaunās kinoteātra “Kino Bize” sezonas regulārā programma tiks atklāta 3. augustā pl. 20:00 ar norvēģu režisores Ašlavas Holmas īpaši personīgo dokumentālo filmu “Brāļi / Brødre” (2015), kas tika izrādīta Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā (Riga IFF) un vairākkārtīgi pielīdzināta Ričarda Linkleitera oskarotajai spēlfilmai “Puikas gadi / Boyhood” (2014). Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Brāļi Markuss un Lūkass dzīvo vecā savrupnamā Oslo centrā netālu no upes. Paradīzes saliņa lielpilsētas vidū. Vēl ir Smēla – vieta, kur uzauga viņu māte un kur abi pavada vasaras brīvdienas. Mēs vērojam, kā zēni pieaug un kā dzimst viņu sapņi un gaidas. Šīs dokumentālās filmas autore ir Ašlava Holma, zēnu māte, kas astoņu gadu gaitā filmējusi savus zēnus pieaugam.

Brāļi saņēmuši daudz balvu, tostarp Zelta Krēslu par labāko dokumentālo filmu Norvēģijas īsfilmu festivālā (2015), Norvēģijas nacionālo kinobalvu Amanda par labāko režiju (2015), balvu par labāko starptautisko dokumentālo filmu festivālā Hot Docs Kanādā (2016) un Taivānas Starptautiskā dokumentālo filmu festivāla galveno balvu (2016).

Dienu iepriekš 2. augustā pl. 19.00 grupa Caspervek Trio atgriežas kinoteātrī Kino Bize, lai jaunās sezonas atklāšanas vakarā sniegtu audiovizuālu performanci, spēlējot dzīvu muzikālo pavadījumu Frīdriha Vilhelma Mūrnava pēdējai filmai Tabu / Tabu: A Story of the South Seas (1931).

Biļetes nopērkamas kinoteātra Kino Bize kasē, arī iepriekšpārdošanā www.bezrindas.lv/lv/kino/kino-bize.

BRĀĻI
Brødre
Režisore Ašlava Holma
Norvēģija
2015 | 100’
Dokumentālā filma

 

KINO BIZE
Elizabetes 37-2, Rīga

31.07.2017.

31/07/2017