Arhīvs

Katrīnas Denēvas filmu cikls kinoteātrī “K.Suns”

Atzīmējot divas jubilejas – Kinogalerijai 25 un Francijas institūtam 20 –, abi senie sadarbības partneri kopīgi rīko franču izcilās aktrises Katrīnas Denēvas filmu ciklu (5.-12. oktobrī). Lai sniegtu pilnīgu ieskatu šīs starptautiskās kinozvaigznes filmogrāfijā, cikla programmā iekļauta gan kino klasika, gan arī nesen tapušas filmas ar Katrīnas Denēvas piedalīšanos.

Katrīna Denēva (Catherine Deneuve, 1943) ir daudzu kinorežisoru iedvesmas avots un personība, kuras vārds lieliem burtiem ierakstīts septītās mākslas vēsturē. Kinoteātrī K.Suns no 5. oktobra varēs noskatīties septiņas filmas ar Katrīnas Denēvas piedalīšanos. Starp tām ir trīs muzikālās komēdijas, kuras veidojis režisors Žaks Demī – Šerbūras lietussargi (1964), Rošforas meitenes (1967) un Ēzeļa āda (1970). Tieši pateicoties Žakam Demī, Katrīnas Denēvas talants kļuva pazīstams plašai kino skatītāju auditorijai. Šo kino klasiku papildinās liela Žaka Demī apbrīnotāja, jaunāko laiku režisora Kristofa Onorē filma Iemīļotie (2011), kas iezīmē aktrises atgriešanos muzikālo filmu žanrā. Programmā iekļautas arī divas neprātīgas Žana Pola Rapno komēdijas – Dzīve pilī (1966) un Mežonis (1975), kurās spilgti izpaužas K. Denēvas komiķes talants. Visbeidzot redzēsim aktrisi netipiskas un pievilcīgas vecmāmiņas lomā Emanuelas Berko road-movie žanra filmā Drīz būšu atpakaļ (2013).

Filmu programmu 5. oktobrī, ceturtdien, atklāj leģendārais mūzikls Šerbūras lietussargi / Les Parapluies de Cherbourg, Žaka Demī triloģijas otrā filma (pirmā ir Lola (1961), trešā – Rošforas meitenes (1967). Šis ir viens no visu laiku slavenākajiem kino mūzikliem, mūzikas autors – Mišels Legrāns. Jauniņā Ženevjēva strādā ģimenes veikaliņā un pārdod lietussargus. Viņas sirds pieder automehāniķim Gī (Nino Kastelnuovo), un arī viņš mīl Ženevjēvu. Pasaules politiskie notikumi iejaucas šajā mīlas stāstā, un Gī jādodas karot uz Alžīriju. Šķiroties abi sola mīlēt viens otru mūžam. Nesaņemot ziņas no mīļotā un uzzinājusi, ka gaida bērnu, Ženevjēva pieņem turīga vīrieša bildinājumu.

Ar filmu Šerbūras lietussargi galvenās lomas atveidotāja Katrīna Denēva kļuva par pasaules slavenību. Kannu kinofestivālā filma saņēma trīs balvas, ieskaitot Zelta palmas zaru, vēlāk tika bija nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai Oskars piecās kategorijās.

Filma tiks demonstrēta franču valodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu austiņās latviešu valodā.

 

Turpmākā programma:

6.10., piektdien –
Dzīve pilī / La vie de château
(1966, 1 h 33 min), režisors Žans Pols Rapno / Jean-Paul Rappeneau

7.10., sestdien –
Rošforas meitenes / Les Demoiselles de Rochefort
(1967, 2 h 5 min), režisors Žaks Demī / Jacques Demy

8.10, svētdien –
Ēzeļa āda / Peau  d’âne
(1970, 1 h 31 min), režisors Žaks Demī / Jacques Demy

9.10., pirmdien –
Mežonis / Le sauvage
(1975, 1 h 47 min), režisors Žans Pols Rapno / Jean-Paul Rappeneau

10.10., otrdien –
Iemīļotie / Les biens-aimés
(2011, 2 h 25 min), režisors Kristofs Onorē / Christophe Honoré

12.10., ceturtdien –
Drīz būšu atpakaļ / Elle s’en va
(2013) 1’56  rež. Emanuela Berko / Emmanuelle Bercot

Seansu sākums plkst. 18.30 / Début des séances à 18h30

Filmas franču valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā

Biļetes kinoteātra K.Suns kasē un www.bezrindas.lv

 

4.10.2017.

05/10/2017