Arhīvs

“Kastrāts kuilis” saņem Grand Prix

Brāļu Laura un Raita Ābeļu īsfilma “Kastrāts kuilis” Starptautiskajā Tamperes filmu festivālā, kas norisinājās no 4. līdz 8. martam, ieguvusi galveno balvu – 5000 eiro.

Tamperes filmu festivāls ir viens no nozīmīgākajiem īsfilmu festivāliem Eiropā. Festivāla programma sastāv no starptautiskā un nacionālā konkursa, līdztekus tajā tiek izrādītas dauzdzveidīgas filmas – kā jaunākās visā pasaulē tapušās īsfilmas, tā arī kino arhīvos atrasti dārgumi.

2014. gada nogalē pirmizrādi piedzīvojusī īsfilma “Kastrāts kuilis” jau saņēmusi žūrijas speciālo balvu Krievijas kinofestivālā “Kinoshock” un atzinību “par centību un kinemātisku drosmi” Prāgas īsfilmu festivālā, savukārt Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps” tā tika nominēta kā viena no labākajām īsfilmām.

“Kastrāts kuilis” ir impresionistisks stāsts par jaunu vīrieti – Valteru un viņa noslēpumu, kas neļauj iegūt funkcionālu lomu vietējā mazpilsētas sabiedrībā. Viņš pavada savu ikdienu, dziedot vietējās baznīcas korī un pieskatot no tēva mantotās cūkas, taču tas nedara viņu mazāk vientuļu. Mierinājumu viņš meklē meitenes Aijas kompānijā, taču Valtera vīrišķības apliecinājumi ir pārāk neordināri.

Filma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, filmas producents – “Air Productions”. Filmas operators ir Gatis Grīnbergs, un “Kastrāts kuilis” ir viņa diplomdarbs, absolvējot Latvijas Kultūras akadēmiju; arī filmas režisors Lauris Ābele absolvējis LKA, 2011. gadā iegūstot maģistra grādu kinorežijā.

09/03/2015