Arhīvs

Kārļa Vītola „Aptumsums” Anesī animācijas filmu festivālā

Šonedēļ starptautisku pirmizrādi prestižajā Starptautiskajā Anesī animācijas filmu festivālā piedzīvo Kārļa Vītola animācijas filma Aptumsums.

Filma iekļauta ārpus konkursa skatē. Kopumā festivālam tika pieteiktas 1 942 filmas no 67 valstīm, bet dažādās programmās demonstrētas tiek vien 213 filmas, no tām 45 – ārpus konkursa skatē.

Lai piedalītos Anesī festivālā, uz Franciju devies filmas režisors Kārlis Vītols, kas paralēli animācijas filmu veidošanai nodarbojas arī ar glezniecību. 2D tehnikā veidotais Aptumsums ir Kārļa Vītola sestā animācijas filma un dalība Anesī festivālā ir viņa līdz šim nozīmīgākais starptautiskais panākums.
 
Latvijā studijas Urga producēto animācijas filmu Aptumsums bija iespējams vērot Nacionālā Kino centra un Rīgas Kino muzeja organizētajā filmu maratonā, kas notika 4. maijā kinoteātrī Rīga. Patlaban interesenti var noskatīties filmu Rīgas Kino muzeja sinematēkām, kur pieejamas arī citas pēdējos gados tapušās Latvijas filmas.
 
 2010. gadā pasaulē ietekmīgākais un prestižākais animācijas filmu festivāls atzīmē savas pastāvēšanas 50 gadu jubileju. Par godu tai izdota īpaša animācijas un Anesī festivāla vēsturei veltīta grāmata, sagatavota pēdējo 50 gadu animācijas filmu programma, notiek dažādi muzikāli pasākumi. Festivāla viesu vidū ir nozīmīgākie animācijas filmu režisori, kas būtiski ietekmējuši šī filmu veida attīstību pēdējo desmitgažu laikā.
 
Arī 2009. gadā Latvija tika pārstāvēta Anesī animācijas filmu festivālā – konkursa programmā bija iekļauta Vladimira Leščova animācijas filma Spārni un airi, kā arī Signes Baumanes filma Dzemdības.
 

                 Aptumsums

11/06/2010