Arhīvs

KAPITĀLISMS ŠĶĒRSIELĀ ievada Baltijas valstu kino dienas Stokholmā

Šodien, 2. aprīlī, Stokholmā, kinoteātrī Zita Folkets Bio tiks demonstrēta Ivara Selecka un Tālivalža Margēviča dokumentālā filma Kapitālisms Šķērsielā un skatītāji varēs tikties ar filmas veidotājiem. Ar šo seansu tiks atklātas Baltijas valstu kino dienas.

Tā kā Rīga kopā ar Umeo Zviedrijā šogad ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta, tad filma no Latvijas ievadīs Baltijas valstu kino sēriju, kas aprīlī būs skatāma Stokholmā. Igauniju pārstāvēs Hardija Volmera Dzīvās ainas un Lietuvu – Šarunas Bartas Eirāzijas iedzimtais.
 
Filma Kapitālisms Šķērsielā vēsta par mazas Rīgas priekšpilsētas ielas vienkāršajiem iedzīvotājiem, viņu attiecībām un pārdzīvojumiem globālās ekonomiskās krīzes laikā, kad jāmeklē izeja no sociālo problēmu loka. Šķērsiela un tās dažādie iemītnieki savā ziņā ir Latvijas sabiedrības spogulis.
 
Kinoteātris Zita ietilpst nekomerciālā kino izplatītāja Folkets Bio tīklā un ir pazīstamākais autorkino un starptautisko kino dienu organizētājs Stokholmā. Filmu demonstrēšanu Stokholmā organizē Zviedrijas Latviešu apvienības Viduszviedrijas nodaļa sadarbībā ar visu triju Baltijas valstu vēstniecībām. Seansu atbalsta nodibinājums Rīga 2014.

02/04/2014