Arhīvs

Kannu festivāla programma gaida pieteikumus

Līdz 27. februārim īsfilmu pieteikumus pieņem Kannu starptautiskā kinofestivāla programma The Director’s Fortnight / Quinzaine Des Realisateurs, kuras mērķis ir atklāt jaunus vārdus un jaunus talantus. Debijas filmas, kas tiek izrādītas šajā sekcijā, var pretendēt arī uz oficiālajām Kannu kinofestivāla balvām, piemēram, Zelta kamera / Caméra d’Or.

Kannu starptautiskais kinofestivāls šogad sākas 13. maijā, no 14.-24.maijam tā ietvaros norisināsies arī programma The Director’s Fortnight / Quinzaine Des Realisateurs, kas īpašu uzmanību pievērš jaunu režisoru filmām, taču tām nav jābūt tikai un vienīgi debijas filmām.

Sekciju The Director’s Fortnight / Quinzaine Des Realisateurs 1968. gadā izveidoja Francijas režisoru ģildes locekļi ar mērķi paplašināt festivāla spektru un stilistiku, neaprobežojoties ar filmām, kas tiek izrādītas tradicionālo Kannu kinofestivāla programmu ietvaros (pamatā – konkursa skatē un programmā Un certain Regard). Savas debijas filmas programmā The Director’s Fortnight / Quinzaine Des Realisateurs ir izrādījuši Verners Hercogs, Džordžs Lūkass, Mārtins Skorsēze un daudzi citi režisori, kas jau kļuvuši par pasaules kino klasiķiem.

Kopš 2011. gada programmu vada ilggadējais izdevuma Liberation kritiķis Eduards Vaintrops (Edouard Waintrop), kopš 2015. gada sākuma programmā sācis strādāt kurators Igors Guskovs, kurš īpaši atbildīgs par Baltijas valstīm un enerģiski aicina Baltijas valstu kinoprofesionāļus pieteikt savas filmas šai Kannu festivāla programmai. Filmas, kas iekļautas šajā skatē, var pretendēt arī uz vairākām citām balvām, kas tiek pasniegtas Kannu kinofestivāla laikā – Label Europa Cinemas, The Art Cinema Award u.c.

Programmai var pieteikt dažādu formātu un žanru filmas, atšķiras to pieteikšanas datumi un noteikumi. 27. februārī noslēdzas īsfilmu pieteikšana, īsfilmas (līdz 60 minūtēm) programmai var pieteikt bez maksas. 20. martā noslēgsies pilnmetrāžas filmu pieteikšana, šajā programmas sadaļā ir paredzēta pieteikšanās maksa.

Sīkāk par filmu pieteikšanu programmai: http://www.quinzaine-realisateurs.com/regulations-in-english-h354.html
Sīkāk par programmu The Director’s Fortnight / Quinzaine Des Realisateurs: http://www.quinzaine-realisateurs.com/the-directors-fortnight-h61.html

16/02/2015