Arhīvs

Kannu festivāla direktora Tjerī Fremo lekcija

Festivāls “Baltijas pērle” 21. septembrī piedāvā Kannu kinofestivāla direktora un Limjēru institūta vadītāja Tjerī Fremo lekciju / meistarklasi kinoteātrī “Splendid Palace”, viņa veidotais, arhīva materiālos balstītais darbs “Limjēri! / Lumière!” (2016) būs festivāla atklāšanas filma.

Kannu kinofestivāla direktors Tjerī Fremo ir viens no visietekmīgākajiem festivālu industrijas cilvēkiem, un viņa vizīte Rīgā ir nepieredzēts notikums Baltijas valstu mērogā. Tjerī Fremo ne vien atklās festivālu Baltijas pērle, bet arī rīkos atklātu meistarklasi, kas notiks 21. septembrī pulksten 11:00 kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē.

Meistarklase noritēs kā lekcija ar pamattēmu Kino mīlestība mainīgo kadru pasaulē, pēc lekcijas būs iespēja uzdot jautājumus. Klātesošie uzzinās arī to, ar ko īpašs Kannu kinofestivāls, kāds ir festivāla veiksmes noslēpums, kā tiek atlasītas filmas, kāda ir vide, kurā pastāvīgi jāsaskaras ar ambīcijām, pretrunām un ārkārtīgi lielu spiedienu.

Savukārt par festivāla Baltijas Pērle atklāšanas filmu Tjerī Fremo saka: “Mans vēstījums ir šāds – nedomājiet, ka brāļu Limjēru filmas ir kaut kas vecs un garlaicīgs. Dažkārt ir vērts atgriezties pagātnē, lai izskalotu acis, kuras šodien kairina internets un jaunās tehnoloģijas, kas ar mums manipulē. Kad skatāties brāļu Limjēru filmas, tas ir ceļš atpakaļ pie tīrības, nevainības un dzīves skaistuma. Šī filma nav domāta tikai speciālistiem, tā domāta visiem. Cilvēki bieži runā par kinematogrāfa norietu. Neticiet tam! Kino nekad nenomirs, par spīti internetam, Netflix un visām citām interneta platformām. Man bija ļoti svarīgi parādīt Limjēru filmas uz lielā ekrāna, jo kino uz lielā ekrāna ir tas, kas nekad nezudīs.”
Tjerī Fremo jau daudzus gadus vada arī Limjēru institūtu, kas atrodas Lionā – pilsētā, kur dzimis kinematogrāfs. Nav nejaušība, ka tieši viņam dzima ideja apkopot vienā kinodarbā vairāk nekā simts izcilākās īsmetrāžas filmas no Luija un Ogista Limjēru atstātā mantojuma. Šos kadrus pavada paša Tjerī Fremo aizkadra komentāri, veidojot brīnišķīgu vizuālu rokasgrāmatu par kinomākslas pamatiem.

Tā kā kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē vietu skaits ir ierobežots, festivāla organizatori aicina visus, kuri vēlas apmeklēt Tjerī Fremo meistarklasi, sūtīt savu ierašanās pieteikumu uz festival.balticpearl@gmail.com.

14.09.2017.

 

14/09/2017