Arhīvs

Kanāls “Kultūra 360TV” nominēts kā “Celmlauzis”

Lattelecom, Nacionālā Kino centra un nodibinājuma “Rīga 2014” kopīgi izveidoto “pop-up” kanālu “Kultūra 360TV”, kas darbojās 2014. gada decembrī un mēneša laikā demonstrēja arī 50 Latvijas filmas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nominējusi Elektroniskās plašsaziņas radošuma balvai “Celmlauzis”.

Celmlauža balva tiek piešķirta par radošu inovāciju Latvijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības jomā iepriekšējā gadā, to var piešķirt Latvijā reģistrētam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim, neatkarīgajam producentam vai individuālam pretendentam. Šogad balva tiks pasniegta 20. martā, Radio un televīzijas dienā, Spīķeru koncertzālē.

Kanāls „Kultūra 360TV” Latvijas kinomākslai bija milzu solis pretī skatītājam, pirmoreiz tik plaši un strukturēti izmantojot jauno tehnoloģiju radītās priekšrocības, turklāt papildinot filmas ar speciāli gatavotu informāciju. Tas bija Latvijas vēsturē pirmais tikai kultūrai veltītais TV kanāls, kopīgs projekts, kuru veidoja Lattelecom, nodibinājums Rīga 2014, Nacionālais Kino centrs un producentu kompānija ON AIR Studios. 30% satura bija oriģināli radīts tieši šim kanālam (kino ziņas, tiešraides, lekcijas un skatītāju viedokļi par filmām un citiem kultūras notikumiem), 40% raidlaika tika veltīts Rīga 2014 kultūras dzīves notikumiem, un vēl 30% – Latvijas un Eiropas filmām, īpaši Latvijas pēdējo desmit gadu spilgtāko filmu izlasei.

Mēneša laikā kanālā tika demonstrētas 15 Latvijas spēlfilmas (no tām septiņas pilnmetrāžas filmas), 21 dokumentālā filma un vairākas animācijas filmu programmas, turklāt filmu demonstrēšanu papildināja Latvijas televīziju videi neierasts formāts – speciāli veidoti filmu priekšvārdi, kuros autori un kinokritiķi iepazīstināja skatītāju ar konkrētā vakara piedāvājumu. Būtiska jaunā kanāla programmas sastāvdaļa bija īpašie raidījumi Kino ziņas un Sarunas par kino, kas ik vakaru 20 minūšu garumā pirms filmas ievirzīja skatītāja domas kinomākslas gultnē, kanāla programmā ietilpa arī Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraide, Eiropas kino profesionāļu diskusijas, lekcijas un meistarklases, īpaša uzmanība tika pievērsta tobrīd notiekošajam Nacionālajam filmu festivālam Lielais Kristaps.

Mēneša laikā kanālu Kultūra 360TV skatījās vairāk nekā 120 tūkstoši mājsaimniecību, un tas ir jauns šāda tipa kanālu skatījumu rekords.

17/02/2015