Arhīvs

“Kad āboli ripo” Kannās

Šogad, Kannu filmu festivāla Īsfilmu stūrī (Short Film Corner)  izrādīs Filmu studijā RIJA veidoto Reiņa Kalnaella animācijas filmu Kad āboli ripo.

Īsfilmu stūris tiek rīkots jau 6. reizi, kur tiek izrādītas gan animācijas gan spēles īsfilmas no visas pasaules. Short Film Corner nedēļas garumā notiek filmu skates, dažādas konferences un filmu tirgus. Tur satiekas kino industrijas pārstāvji –  režisori, producenti, filmu veidotāji un izplatītāji, risina sarunas par starptautisku sadarbību, pērk un pārdod filmu rādīšanas tiesības un izvēlēlas filmas citiem pasaules festivāliem. Filmu studiju RIJA Kannās pārstāvēs producents Vilnis Kalnaellis, kurš festivāla laikā darbosies Media + stendā un iepazīstinās ārvalstu kino pārstāvjus ar pašlaik studijā topošajām pilnmetrāžas animācijas filmām Lote un Mēness akmens noslēpums un Zelta Zirgs. Paralēli tirgum un filmu skatēm Kalnaellis, kā viens no Media + izvirzītajiem producentiem, piedalīsies arī Producers network , kurā ik gadu pulcējas ap 500 producentiem no visas pasaules, lai apspriestu dažādas kino jomas novitātes un problēmas.

 
Pēc Kannām Kad āboli ripo turpinās savu pasaules ceļojumu un jūnijā dosies uz Zlinas bērnu filmu festivālu Čehijā, Plein La Bobine – Sancy filmu festivālu un Annecy + Francijā un Zagrebas animācijas filmu festivālu Horvātijā.
 

 

13/05/2009