Arhīvs

“Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?” un “Ramins” saņem balvas festivālā Ukrainā

Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā DOCUDAYS, kas pagājušajā nedēļā no 23. līdz 29. martam norisinājās Kijevā, Ukrainā, režisora Roberta Rubīna filma Kā Tev klājas, Rūdolf Ming? (Jura Podnieka studija) saņēmusi Ukrainas Kinematogrāfistu savienības īpašo balvu.

Savukārt studentu žūrija balvu piešķīrusi Latvijas un Gruzijas kopprodukcijas filmai Ramins  (režisors Audrius Stonys, Vides filmu studija).
 
Kā Tev klājas, Rūdolf Ming? stāsta par padsmitnieku Rūdolfu no Talsiem, kura lielākā aizraušanās ir kino. Viņš uz papīra strēmelēm zīmē šausmu filmas un trillerus, pats šīs filmas demonstrējot apskaņo ar balsi, emocionāli runādams varoņu tekstus dažādās balsīs. Reizēm Rūdolfs spēlē klavieres, izgudro paštaisītas lamatas un cep picu. Reiz Rūdolfs piekrita mācītāja ierosinājumam jaunās baznīcas atklāšanai uzzīmēt filmu par Bībeles sižetiem… Filmas vēstījums ir ārkārtīgi pozitīvs – Rūdolfs gan ir diezgan sarežģīta personība, tomēr ģimene un apkārtējie ar mīlestību ļauj izpausties zēna radošajai būtībai, kas izraisa plašu sajūtu spektru – no bailēm līdz smiekliem un patiesai zēna talanta apbrīnai. 
Savukārt filma Ramins vēsta par gruzīnu brīvās cīņas veterānu Raminu Lomsadzi, kurš reiz nolika uz lāpstiņām septiņus pretiniekus 55 sekundēs, ir nobriedis cīņai ar savu pēdējo, visgrūtāk pieveicamo pretinieku – vientulību. Viņš dodas ceļā uz attālu kalnu ciematu Kahetijā cerībā atrast meiteni, kuru viņš iemīlēja un pazaudēja pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem.

                                          Kā Tev klājas Rūdolf Ming? 

02/04/2012