Arhīvs

”K.Suns” dāvina svētku seansus ģimenēm

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Dānijas Kultūras institūts un kinoteātris ”K.Suns” aicina ģimenes ar bērniem un skolu kolektīvus bez maksas skatīties Dānijā tapušas bērnu un jauniešu auditorijai domātas filmas. Pirmais seanss jau trešdien, 14. decembrī, ar Dānijas karalistes vēstnieku un kēksiņiem, filmas tiek demonstrētas līdz 18. decembrim, bet no 25. decembra kinoteātra ”K.Suns” bezmaksas seansos – franču, norvēģu un zviedru filmas bērniem līdz 8. janvārim.

 

Šogad demonstrēšanai Dānijas filmu dienās sagatavotas divas animācijas filmas pašiem mazākajiem skatītājiem, viena pilnmetrāžas mākslas filma un trīs ļoti nopietnu īsfilmu programma skolu jauniešiem.

Atklāšanas seansā, 14. decembrī, plkst. 12:00, pēc Dānijas Karalistes vēstnieka Latvijā Hansa Braska ievadvārdiem, tiks demonstrēta jautra multiplikācijas filma Saulstariņš Barijs un Disko tārpi par ļoti muzikālu slieku puisi Bariju, kurš nolēmis dibināt disko grupu un piedalīties Dziesmu konkursā, lai vinnētu 10 000 kronas. Tas Barijam īsti labi nesokas – viņam nav nedz roku, nedz arī grupas, bet, kā pats Barijs saka: ”Nekas nav neiespējams!”

Sekojot tradīcijai un pateicoties konditorejas Muffins and More dāsnajam atbalstam, pirms atklāšanas seansa visi skatītāji tiks cienāti ar gardiem kēksiņiem.

Ceturtdien, 15. decembrī, 14:00 būs skatāma trīs idejiski un tematiski ļoti spēcīgu īsfilmu programma par tēmām, par kurām vidusmēra jaunieši ikdienā varbūt mazāk aizdomājas, taču par tām aizmirst nedrīkst, jo filmās atklātās problēmas ir tepat, mums līdzās, un lielai daļai cilvēku tā izrādās ikdiena. Lukass un aspīši ir filma par zēnu, kam diagnosticēts Aspergera sindroms; Skaistulīte Belinda stāsta par meiteni, kura iemīlas savā sporta skolotājā, bet 2014. gadā Oskaru kategorijā Labākā īsfilma ieguvusī filma Hēlijs par puisēnu, kam ir neārstējama slimība un atlicis pavisam maz laika. Kā ar šim problēmām sadzīvot un vai vispār vajag sadzīvot, kā ieraudzīt brīnišķīgo arī šķietami bezcerīgā situācijā – to redzēsim īsfilmu programmā.

Brīvdienās, 17. un 18. decembrī, būs skatāmas vēl divas pilnmetrāžas filmas. Spēlfilma Lielās putnu medības stāsta par 12 gadus veco Viktoru, kaislīgu putnu vērotāju un fotografētāju. Viņš piedalās putnu vērošanas sacensībās un vēlas iegūt pirmo vietu, bet, kad uzvara šķiet slīdam laukā no rokām, ir jāpieņem lēmums – spēlēt pēc noteikumiem un būt godīgam, vai tomēr nē?  Savukārt animācijas filma Minijs un Velo ods stāsta par Dānijā ļoti pazīstamo multfilmu varoni odu Egonu un viņa draudzeni Dagmāru, par viņu piedzīvojumiem kopā ar vabolēnu Miniju no ceļojošā blusu cirka, par nodevību, ļaunajām vabolēm – laupītājiem un draudzību pāri visam.  Košā  un saistošā zīmēšanas tehnikā veidota animācijas filma pašiem mazākajiem skatītājiem.

Visas filmas tiks demonstrētas dāņu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā

Skolēnu grupām, bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja brīva (lai izvairītos no pārpratumiem, lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29231633 vai sūtot e-pastu uz: aida.zviedre@inbox.lv)

Dānijas bērnu un jauniešu filmu programmu rīko Dānijas Kultūras institūts un kinoteātris K.Suns sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību Rīgā, ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Dānijas Filmu institūta, Europa Cinemas un Muffins and More atbalstu.

BEZMAKSAS KINO SEANSI BĒRNIEM ZIEMASSVĒTKOS
14. decembris – 8. janvāris

Hronoloģisks seansu plāns – ŠEIT.

Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja brīva

Dānijas programma

Minijs un Velo-Ods / Cykelmyggen og Minibillen
Žanrs: animācijas filma bērniem no 6 gadiem
Režisori Jannik Hastrup, Flemming Quist Møller
2014, 76 min
Vabolēns Minijs darbojas blusu cirkā kopā ar Egonu un Dagmāru. Blusu meitene Miranda, rīkojoties viltīgi, panāk, ka Minijs izjauc Dagmāras virves dejas priekšnesumu un viņa krītot izmežģī kāju. Minijs no kauna spiests cirku pamest. Viņš sastop laupītāju bandu. Tās vadonis, vabole Basse, pavēl Minijam ielauzties bišu medus krātuvē, taču krātuves uzraugs Miniju pieķer un piespriež viņam mūža verdzību stropā. Miranda nožēlo savu nodevīgo rīcību un kopā ar Miniju, kurš pa to laiku veiksmīgi pamanījies aizšmaukt no stropa, kopā ar drosmīgajām skudrām, atgūst arī Egona velosipēdu, ko nočiepuši ļaunie laupītāji.
Seansi 18. decembrī 12:00 un 7. janvārī 12:00

Saulstariņš Barijs un Disko Tārpi / Disco Ormene
Žanrs: animācijas filma bērniem no 6 gadiem
Režisors Thomas Borch Nielsen
2008, 78 min
Barijam nav viegli. Neviens sliekas neciena, viņš ir pārtikas ķēdes pašā apakšā. Taču vienu dienu kāds disko ieraksts apgriež Barija dzīvi kājām gaisā, pēkšņi acu priekšā uzaust sapņu aina – viņš ir pasaulslavenas disko grupas Disko tārpi solists, Saulstariņš Barijs! Labi, viņam nav nedz roku, nedz arī grupas, bet kā pats Barijs saka: “Nekas nav neiespējams!”
Seansi 14. decembrī 12:00 un 17. decembrī 12:00

Lielās putnu medības / Fuglejagten  
Žanrs: komiska spēlfilma bērniem / jauniešiem / ģimenēm
Režisors Christian Dyekjær
2012, 90 min
Divpadsmit gadīgais Viktors ir kaislīgs putnu vērotājs un fotogrāfs, viņš kopā ar tēvu piedalās ikgadējā ornitologu konkursā, kurā Viktors, par prieku tēvam, vēlas iegūt pirmo vietu. Viktora plāns šķiet pavisam reāls, jo pagājušā gada uzvarētājs Daniels ir lauzis kāju. Par pārsteigumu visiem un par spīti lauztajai kājai, Daniels tomēr ierodas un nu sacensība var sākties – kurš no viņiem uzvarēs un kas būs likts uz spēles?
Seansi 17. decembrī 14:00 un 8. janvārī 14:00

Īsfilmu programma

Lūkass un aspīši / Lukas & The Aspies
Žanrs: spēles īsfilma jauniešiem / ģimenēm
Režisors Anders Gustafsson
2015, 25 min
Lūkasam ir 12 gadi un kopumā viņš šķiet pavisam parasts zēns. Viņš spēlē pankgrupā, ietusē ar saviem vienaudžiem un mēģina tikt gala ar savu sīko brāli. Taču – Lūkasam ir Aspergera sindroms un tāpēc izrādās, ka viņam pašam jau problēmu ir pietiekami.

Hēlijs / Helium
Žanrs: spēles īsfilma jauniešiem / ģimenēm
Režisors Anders Walter
2014, 23 min
Albertam ir neārstējama slimība, viņam atlicis pavisam maz laika. Zēns slimnīcā sadraudzējas ar ekscentrisko sanitāru Enzo, kuram izdodas Albertu ievest brīnišķīgā fantāziju pasaulē – tā zēnam sniedz patvērumu no neizbēgamā likteņa, tur zēns atgūst laimi un dzīves prieku. Tā ir filma par spēju ieraudzīt brīnišķīgo arī šķietami bezcerīgā situācijā.  Filma 2014. gadā saņēmusi Oskaru kā labākā īsfilma.

Skaistulīte Belinda / Belinda Beautiful
Žanrs: spēles īsfilma jauniešiem / ģimenēm
Režisore Marianne Blicher
2012, 24 min
14 gadus vecā Belinda nav līdzīga citām meitenēm skolā – viņa nav nedz izskatīga, nedz pietiekami izveicīga sportā, un, protams, nav ne reizi skūpstījusies. Pēkšņa iemīlēšanās jaunajā skolas sporta skolotājā izsauc neparedzamu notikumu virkni, kas radikāli maina gan pasniedzēja, gan viņas pašas dzīvi.

Seansi 15. decembrī 14:00 un 18. decembrī 14:00

Francijas programma

Varžu pareģojums / La Prophétie des grenouilles
Žanrs: animācijas filma ģimenei no 6 gadiem
Režisors Jacques-Rémy Girerd
2003, 90 min
Vardes sanāk kopā un pareģo lielas katastrofas tuvošanos. Četrdesmit dienas un četrdesmit naktis līs lietus.
Seansi 24. decembrī 14:30 un 1. janvārī 14:00

Vienradze, vārdā U / U
Žanrs: animācijas filma ģimenei no 6 gadiem
Režisors Serge Elissalde
2006, 71 min
Mona ir princese, bet dzīvo nabadzībā. Kādu dienu pie viņas ierodas vienradze, vārdā U, lai darītu Monu laimīgu. Viņas kļūst nešķiramas. Bet kas notiks, ja Mona atradīs savu laimi? Vienīgais U eksistences iemesls ir darīt Monu laimīgu…
Seansi 31. decembrī 12:00 un 8. janvārī 12:00

Norvēģijas programma

Traktoriņš Pelēcītis – lauku mājas noslēpums / Gråtass – Hemmeligheten på gården
Žanrs: ģimenes filma no 6 gadiem
Režisors Trond Jacobsen
2004, 70 min
Traktoriņš Pelēcītis kopā ar saviem draugiem pārceļas uz jaunām lauku mājā. Tur, lauku saimniecībā, viņiem gan klāsies jautri! Taču viss iegrozās citādāk, nekā bija gaidīts.
Seansi 25. decembrī 12:00 un 31. decembrī 10:00

Traktoriņš Pelēcītis un viņa jaunais draugs / Gråtass får en ny venn
Žanrs: ģimenes filma no 6 gadiem
Režisors Trond Jakobsen
2011, 90 min
Traktoriņš Pelēcītis rosās pa saimniecību kopā ar saviem biedriem, taču laiku pa laikam jūtas pavisam vientulīgi. Viņš ir vienīgā dzīvā mašīna un nedrīkst to atklāt ciema ļaudīm. Traktoriņš pierunā izgudrotāju Gogenu uzbūvēt elektrisku putnubiedēkli Lempi, kuru itin drīz iemīļo visi saimniecības iemītnieki. Pelēcītis kļūst greizsirdīgs un negrib, lai Lempis dotos uz gadskārtējo ciema izgudrojumu izstādi. Tomēr, kad metāllūžņu tirgotāji nozog Lempi, Pelēcītis dodas pakaļ neliešiem, lai glābtu jauno draugu.
Seansi 26. decembrī 14:00 un 31. decembrī 14:00

Policijas mašīna Pelle uz pēdām  / Pelle politibil på sporet
Žanrs: animācijas filma bērniem no 6 gadiem
Režisors Rasmus A.Sivertsen
2013, 72 min
Pilsētā Būdē ierodas Kroņprincese, lai atklātu jauno Jūras ērgļu dabas parku. Policijas mašīnai Pellem ir uzdots apsargāt šī parka vislielāko dārgumu – jūras ērgļu māti un viņas olu. Taču, kad jūras ērgļu māti nolaupa divas zagles, Pellem nākas rūpēties par olu. Policijas mašīnai tas nav viegls uzdevums, turklāt Pellem jānoķer laupītājas un jāatrod ērglēna māte. Visu grūtāku padara tas, ka policists Rikards ir iemīlējies vienā no zaglēm.
Seansi 26. decembrī 12:00 un 8. janvārī 10:00

Labākās draudzenes/ Bestevenner
Žanrs: ģimenes filma no 8 gadiem
Režisors Cristian Lo
2009, 79 min
Jūlija, Mete un Naiša ir labākās draudzenes. Viņas pikojas ar zēniem, traucas no stāviem kalniem ragaviņās un gaidīt gaida Ziemassvētkus. Te kādu dienu Naiša, kas dzīvo bēgļu patversmē, pazūd – neviens nezina, kur palikusi viņa un viņas mamma. Jūlija un Mete atrod adresi, kas rakstīta ar slepeno tinti, un ielavās nakts vilcienā, lai brauktu uz lielpilsētu. Vai viņas atgūs savu labāko draudzeni? Vienīgā problēma, ka Jūlijas tētis ir policists, abām meitenēm ir tikai deviņi gadi, Oslo ir tālu prom no mājām un strauji tuvojas Ziemassvētki.
Seansi 25. decembrī 14:00 un 7. janvārī 14:00

Zviedrijas programma

Karlsons, kurš dzīvo uz jumta / Karlsson på taket
Žanrs: animācijas filma ģimenei
Režisore Vibeke Idsøe
2002, 77 min
Pazīstamais Astrīdas Lindgrēnes stāsts zviedru animatoru versijā.
Seansi 1. janvārī 12:00 un 7. janvārī 10:00

Kinoteātra mājas lapa – http://kinogalerija.lv/
Facebook – http://www.facebook.com/KsunsKinogalerija
Twitter –  http://twitter.com/kinogalerija

12.12.2016.

12/12/2016