Arhīvs

Jura Kursieša filma “Oļegs” saņem Francijas fonda CNC atbalstu

Režisora Jura Kursieša spēlfilma “Oļegs”, kas šobrīd ir pēcapstrādes periodā un pirmizrādi piedzīvos nākamā gada rudenī, saņēmusi atbalstu no Francijas Nacionālā filmu centra / CNC (Le Centre national du cinéma et de l’image animée) sadaļā ACM Distribution. Studijas “Tasse Film” producētais Jura Kursieša darbs ir pirmā Latvijas filma, kas saņēmusi šī prestižā fonda atbalstu.

 

CNC sadaļa ACM Distribution izveidota 2015. gadā, lai atbalstītu un veicinātu starptautisku kopprodukciju izplatīšanu, un tās mērķis ir atbalstīt projektus, kas ir “inovatīvi savās izplatīšanas stratēģijās, izmantojot dažādas pieejas – pirmizrāde festivālā, vienlaicīga izplatīšana virtuālajās platformās un multinacionāli projekti, kas tiek vienlaikus izplatīti dažādās valstīs.” Fonds CNC projektu atlasē ir ļoti selektīvs, katru gadu tiek iesniegti simtiem projektu no visas pasaules. Līdz 2017. gadam  sadaļā AMC Distribution atbalstīti tikai piecpadsmit projekti, starp tiem ir vairākas pasaulē jau apbalvotas filmas – The Lobster (2015), kas ieguva Amerikas Kinoakadēmijas balvu Oskars kategorijā labākais scenārijs, Radiance (2017), kas Kannu kinofestivālā ieguva īpašo žūrijas balvu, un Hedi (2016), kas Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā ieguva Sudraba lāci un balvu par labāko debijas filmu.

Nacionālā Kino centra atbalstītā Jura Kursieša spēlfilma Oļegs stāsta par krievu izcelsmes nepilsoni no Latvijas; viņš labākas dzīves meklējumos dodas uz Briseli, bet pēc darbavietas zaudēšanas un sasaistīšanās ar poļu mafiju attopas dziļākajā savas dzīves bezdibenī. Kad ir sasniegts viszemākais eksistences punkts, Oļegam tomēr pietiek spēka atsperties un celties augšup.

Galveno lomu filmā atveido jaunais Lietuvas talants Valentīns Novopolskis, otrā plāna lomās – jau starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks, Anna Pročņaka un Ādams Šiškovskis.

Filma Oļegs ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums. Filmas producenti ir Aija Bērziņa un Alise Ģelze (Tasse Film, Latvija), Lukas Trimonis (In Script, Lietuva), Isabelle Truc (IOTA Productions, Beļģija) un Guillaume de Seille (Arizona Productions, Francija).

 

21.11.2018.

 

21/11/2018