Arhīvs

„Jet Media” animēta filma „Chico&Rita” izvirzīta ASV Kinoakadēmijas balvu nominācijai

ASV Kinoakadēmijas balvu nominācijai Labākā animācijas filma izvirzīta Latvijas filmu studijā Jet Media animēta pilnmetrāžas animācijas filma Chico&Rita.

Latvijas animatori kārtējo reizi pierāda savu augsto profesionālo līmeni. Animācijas filmu studijas Jet Media animatori ir strādājuši pie vienas no ASV Kinoakadēmijas balvai nominētajām animācijas filmām Čiko&Rita (producenti: Spānijas studija Magic Light Pictures un Lielbritānijas studija Menas Salas Filma, režisori: Fernando Trueba un Ksavje Mariskal). 

Filma Čiko&Rita ir mīlas stāsts par talantīgo dziesminieku Čiko un skaisto, brīnišķīgo dziedātāju Ritu. Abi jaunie cilvēki pamet dzimto Kubu, lai dotos uz ASV iegūt slavu un atpazīstamību.

Filma atspoguļo ASV un Kubas latino džeza mūziķu vidi 1940. gadu beigās un 1950. gadu sākumā. Vairāki šo gadu slavenie mūziķi ir kļuvuši par filmas tēlu prototipiem. Tie ir tādi slaveni vārdi kā Čako Valdes, Dizi Džilespi, Čarlijs Parkers, Čano Pozo, Tito Puente, Bens Vebsters un Seloni Monks. Filmas oriģinālmūziku sarakstījis kubiešu izcelsmes slavenais džezists Bebo Valdes. Animējot šos tēlus, animatoriem bija jāskatās vēsturiskie džeza video ieraksti, lai spētu animācijā atdzīvināt un atdarināt mūziķu manieri spēlēt, dziedāt un kustēties.

BBC 2010. gadā filmu Čiko&Rita iekļāva piecu labāko gada filmu sarakstā. Filma vairākos Starptautiskos filmu festivālos 2010. gadā un 2011. gadā atzīta par labāko animācijas filmu.

                                    Chico&Rita

25/01/2012